Kőszeg Város Hivatalos Honlapja

A II. Kőszegi Pálinka és Párlatverseny eredményei

eredmények

152 minta érkezett a versenyre, melynek fő díjazottjai a következők: Jurisics Vár pálinkája, a verseny legjobb pálinkája: cigány meggy Lunczer Pálinkaház Kft.; Legjobb kereskedelmi pálinka: Hegykői törköly 1Csepp Pálinka Kft.; Legjobb bér/magán főzetű pálinka: szilva Antal Tibor.

Jurisics Vár pálinkája, a verseny legjobb pálinkája:

cigány meggy Lunczer Pálinkaház Kft.

Legjobb kereskedelmi pálinka: Hegykői törköly 1Csepp Pálinka Kft.

Legjobb bér/magán főzetű pálinka: szilva Antal Tibor


legeredményesebb kereskedelmi főzde:
Győri Likőrgyár Zrt. / Pannonhalmi Pálinkárium
legeredményesebb bér/magán főzők
Nagy Lajos


Kategória győztesek:
Ágyas pálinkák kategória legjobbja: ágyas birs Győri Likőrgyár Zrt. / Pannonhalmi Pálinkárium
Alma pálinkák kategória legjobbja: Packham's Triumph 1Csepp Pálinka Kft
Bogyós gyümölcsű pálinkák kategória legjobbja: Fekete Ribiszke Pálinka 1Csepp Pálinka Kft
Csonthéjas pálinkák kategória legjobbja: Szomolyai Fekete Cseresznye Pálinka Lunczer Pálinkaház Kft.
Egyéb párlatok kategória legjobbja: Pannonhalmi Szivar Párlat Győri Likőrgyár Zrt. / Pannonhalmi Pálinkárium
Likőr kategória legjobbja: Csipkebogyó likőr Gelencsér Ildikó
Szőlő pálinkák kategória legjobbja: Szőlő Párlat 2016 Koloszár Zsolt
Törköly pálinkák kategória legjobbja: Törköly pálinka Erdélyi János

II. Kőszegi Pálinka és Párlatverseny- 2018. február 1.
Eredményösszesítő
Ágyas pálinka
S.sz. Minta Neve Név Összes pontszám Minősítés
21 Pannonhalmi Ágyas Körtepálinka Győri Likőrgyár Zrt. / Pannonhalmi Pálinkárium 19 Arany
23 Pannonhalmi Arany Ágyas Almapálinka Győri Likőrgyár Zrt. / Pannonhalmi Pálinkárium 19 Arany
9 Pannonhalmi Ágyas Birspálinka Győri Likőrgyár Zrt. / Pannonhalmi Pálinkárium 18 Arany
16 Pannonhalmi Rosé Ágyas Törkölypálinka Győri Likőrgyár Zrt. / Pannonhalmi Pálinkárium 17 Ezüst
33 Ágyas szilva Bakó Gyula 17 Ezüst
20 Pannonhalmi Ágyas Szilvapálinka Győri Likőrgyár Zrt. / Pannonhalmi Pálinkárium 16 Ezüst
22 Pannonhalmi Bíbor Ágyas Cigánymeggy Pálinka Győri Likőrgyár Zrt. / Pannonhalmi Pálinkárium 16 Ezüst
92 Ágyas Körte Pálinka Lunczer Pálinkaház Kft. 15 Bronz
68 Kökényágyas pálink Kovács Tibor 14 Bronz
67 Ágyas meggy pálinka Kovács Tibor 12 Részt vett
13 Pannonhalmi Ágyas Barackpálinka Győri Likőrgyár Zrt. / Pannonhalmi Pálinkárium 10 Részt vett

Összes minta száma: 11 db, részt vett: 2 db, bronz: 2 db, ezüst: 4 db, arany: 3 db

Almatermésűek
S.sz. Minta neve Név Összes pontszám Minősítés
118 Packham's Triumph Körte Pálinka 1 Csepp Pálinka Kft. 20 Arany
3 Vilmoskörte Párlat Nagy Lajos 17 Ezüst
4. Birsalma Párlat Nagy Lajos 17 Ezüst
24. Pannonhalmi Vilmoskörte pálinka Győri Likőrgyár Zrt./
Pannonhalmi Pálinkárium 17 Ezüst
38 Birsalma Pálinka Bakó Gyula 17 Ezüst
74 Vasi Vadkörte Pálinka Birkás Pálinka Kft. 17 Ezüst
138 Birsalma Pálinka Buti Károly - Buti Pálinkaház 17 Ezüst
46 Idared Alma Pálinka Várkonyiné Czupy Anikó 16 Ezüst
59 Körte Párlat Szabó László 16 Ezüst
116 Golden Alma Pálinka 1 Csepp Pálinka Kft. 16 Ezüst
141 Alma Pálinka HI-GEM Ker. Kft. 16 Ezüst
27. Birsalma Pálinka Horváth M. János 15 Bronz
106 Pogácsa alma párlat Dobai Gábor 15 Bronz
85 Prémium Alma Pálinka Lunczer Pálinkaház Kft. 14 Bronz
100 Birsalma Párlat Giczy Endre 14 Bronz
69 Alma Pálinka Birkás Pálinka Kft. 13 Részt vett
125 Birsalma Pálinka Magyar-Molnár Pálinkaház Kft. 12 Részt vett
45 Golden Alma Pálinka Várkonyiné Czupy Anikó 10 Részt vett
87 Vilmoskörte Pálinka Lunczer Pálinkaház Kft. 10 Részt vett
105 Sózó körte Párlat Dobai Gábor 10 Részt vett
128 Körte Párlat Antal Norbert 10 Részt vett
130 Birsalma Pálinka Nagy Éva 10 Részt vett
143 Vilmoskörte Pálinka HI-GEM Ker. Kft. 9 Részt vett
44 Birsalma Kisüsti Pálinka Mikepércs Község önkormányzata 5 Részt vett
65 Tüskés körte Kovács Tibor 5 Részt vett
Összes minta száma: 25 db, részt vett: 10 db, bronz: 4 db, ezüst: 10 db, arany: 1 db

Bogyós, vad és erdei gyümölcs

S.sz. Minta neve Név Összes pontszám Minősítés
19 Pannonhalmi fekete ribizli pálinka Győri Likőrgyár Zrt. /
Pannonhalmi Pálinkárium 20 Arany
117 Fekete Ribiszke Pálinka 1 Csepp Pálinka Kft. 20 Arany
47 Fekete Ribizli Várkonyiné Czupi Anikó 18 Arany
49 Szamóca 2017. Várkonyiné Czupi Anikó 18 Arany
50 Szamóca 2016. Várkonyiné Czupi Anikó 18 Arany
86 Prémium Vackor Pálink Lunczer Pálinkaház Kft. 18 Arany
127 Fürtös Vadmeggy Pálinka Csalló Pálinka Manufaktúra Kft. 18 Arany
15 Pannonhalmi Málnapálinka Győri Likőrgyár Zrt. /
Pannonhalmi Pálinkárium 17 Ezüst
11 Pannonhalmi Málna-fekete ribizli pálinka Győri Likőrgyár Zrt. /
Pannonhalmi Pálinkárium 16 Ezüst
52 Piros Ribizli 2015. Várkonyiné Czupi Anikó 16 Ezüst
91 Prémium Fekete szeder Pálinka Lunczer Pálinkaház Kft. 16 Ezüst
137 Vadszilva Pálinka Buti Károly - Buti Pálinkaház 16 Ezüst
48 Szeder Várkonyiné Czupi Anikó 15 Bronz
149 Ribiszke Pálinka Hováth Péter 15 Bronz
5 Vackorpárlat Nagy Lajos 15 Bronz
88 Fekete Ribizli Lunczer Pálinkaház Kft. 14 Bronz
51 Málna Várkonyiné Czupi Anikó 12 Részt vett
Összes minta száma: 17 db, részt vett: 1 db, bronz: 4 db, ezüst: 5 db, arany: 7 db








Csonthéjas
S.sz. Minta neve Név Összes pontszám Minősítés
35 Meggy Bakó Gyula 19 Arany
55 Meggy Reményi Tibor 19 Arany
61 Szilva Antal Tibor 19 Arany
72 Cigánymeggy Birkás Pálinka Kft. 19 Arany
82 Szomolyai Fekete Cseresznye Pálinka Lunczer Pálinkaház Kft. 19 Arany
89 Cigánymeggy Pálinka Lunczer Pálinkaház Kft. 19 Arany
7 Cigánymeggy Nagy Lajos 18 Arany
6 Kajszibarack Nagy Lajos 17 Ezüst
31 Cigánymeggy Bakó Gyula 17 Ezüst
71 Kajszibarack Birkás Pálinka Kft. 17 Ezüst
140 Cigánymeggy Pálinka HI-GEM Ker. Kft. 17 Ezüst
10 Pannonhalmi szilvapálink Győri Likőrgyár Zrt./ Pannonhalmi Pálinkárium 16 Ezüst
36 Cseresznye Bakó Gyula 16 Ezüst
70 Szilva Pálinka Birkás Pálinka Kft. 16 Ezüst
80 Prémium Szilva Pálinka Lunczer Pálinkaház Kft. 16 Ezüst
136 Meggypálinka Buti Károly EV. 16 Ezüst
144 Besztercei Szilvapálinka HI-GEM Ker. Kft. 16 Ezüst
29 Blended Szilvapálinka Horváth M. Bence 15 Bronz
34 Kajszibarack Bakó Gyula 15 Bronz
58 Szilva 2016. Szabó László 15 Bronz
99 Ringló Szilva Párlat Dr. Hoffer Imre 15 Bronz
103 Sárgabarack Párlat Szepesi József 15 Bronz
114 Hegykői Szilva Pálinka 1 Csepp Pálinka Kft. 15 Bronz
123 Cseresznye Pálinka Magyar - Molnár Pálinkaház Kft. 15 Bronz
145 Lepotica Szilvapálinka HI-GEM Ker. Kft. 15 Bronz
14 Pannonhalmi Barackpálink Győri Likőrgyár Zrt./ Pannonhalmi Pálinkárium 14 Bronz
37 Dobzó szilva Bakó Gyula 14 Bronz
42 Sárgabarack Varga Attila 14 Bronz
57 Szilva 2017 Szabó László 14 Bronz
73 Fekete cseresznye Birkás Pálinka Kft. 14 Bronz
75 Sárgabarack Alasz Gábor 14 Bronz
90 Prémium Kajszibarack Pálinka Lunczer Pálinkaház Kft. 14 Bronz
56 Kajszibarack Szabó László 13 Részt vett
62 Vegyes Antal Tibor 13 Részt vett
101 Újfehértói Fürtösmeggy Párlat Giczy Endre 13 Részt vett
115 Meggy Pálinka 1 Csepp Pálinka Kft. 13 Részt vett
41 Szilva Pálinka Varga Attila 12 Részt vett
53 Szilva Reményi Tibor 12 Részt vett
139 Cseresznye Pálinka HI-GEM Ker. Kft. 12 Részt vett
98 Sárgabarack párlat Dr. Hoffer Imre 11 Részt vett
151 Szilvapálinka Horváth Péter 11 Részt vett
1 Veres-Bezencei Szilva Párlat Bíró István Balázs 10 Részt vett
60 Fürtös meggy Antal Tibor 10 Részt vett
63 Kajszibarack Kondics Botond 10 Részt vett
64 Cseresznye-meggy vegyes pálinka Kovács Tibor 10 Részt vett
97 Meggy Párlat Dr. Hoffer Imre 10 Részt vett
129 Szilva Pálinka Antal Norbert 10 Részt vett
134 Kajszibarack Pálinka László József Attila 10 Részt vett
124 Cigánymeggy Pálinka Magyar - Molnár Pálinkaház Kft. 9 Részt vett
43 Sárgabarack Mikepércs Község Önkormányzata 8 Részt vett
Összes minta száma: 50db, részt vett: 18 db, bronz: 15 db, ezüst: 10 db, arany: 7 db


Egyéb
S.sz. Minta neve Név Összes pontszám Minősítés
8. Pannonhalmi Szivar Párlat Győri Likőrgyár Zrt. /
Pannonhalmi Pálinkárium 19 Arany
93 ESSZENCIA Alma Pálinka Lunczer Pálinkaház Kft. 17 Ezüst
96 Borseprő párlat Luka Enikő 17 Ezüst
121 Ágyas Borpárlat Bakos Zoltán 17 Ezüst
148 Érlelt Borpárlat Horváth István 17 Ezüst
147 Érlelt Törkölypálinka Horváth Péter 16 Ezüst
66 Törköly-őszibarack-körte Kovács Tibor 15 Bronz
94 ESSZENCIA Vilmoskörte Pálinka Lunczer Pálinkaház Kft. 15 Bronz
126 Hordóban érlelt Sárgabarack Pálinka Csalló Pálinka Manufaktúra Kft. 15 Bronz
152 Cékla-Alma Vegyes pálinka Horváth István 15 Bronz
79 Cserszegi Fűszeres Seprő Párlat Lunczer Pálinkaház Kft. 14 Bronz
32 Tölgyfahordóban érlelt vegyes Bakó Gyula 13 Résztvett
Összes minta száma: 12 db, részt vett: 1 db, bronz: 5 db, ezüst: 5 db, arany: 1 db



Likőr
S.sz. Minta Neve Név Összes pontszám Minősítés
120 Csipkebogyó likőr Gelencsér Ildikó 20 Arany
25 Pannonhalmi Zölddió Likőr Győri Likőrgyár Zrt. /
Pannonhalmi Pálinkárium 18 Arany
26 Pannonhalmi fahéjas, mézes almalikőr Győri Likőrgyár Zrt. /
Pannonhalmi Pálinkárium 18 Arany
18 Pannonhalmi Vaníliás Rumos Gesztenyelikőr Győri Likőrgyár Zrt. /
Pannonhalmi Pálinkárium 16 Ezüst
119 Fekete szeder likőr Gelencsér Ildikó 15 Bronz
135 Erdei Likőr László József Attila 13 Részt vett
Összes minta száma: 6 db, részt vett: 1 db, bronz: 1 db, ezüst: 1 db, arany: 3 db

Szőlő
S.sz. Minta neve Név Összes pontszám Minősítés
84 Zöld Veltelini Szőlő Pálinka Lunczer Pálinkaház Kft. 20 Arany
107 Szőlő Párlat 2016. Koloszár Zsolt 20 Arany
12 Pannonhalmi Irsai Olivér Szőlőpálinka Győri Likőrgyár Zrt./
Pannonhalmi Pálinkárium 19 Arany
122 Irsai Olivér Szőlőpálinka Magyar-Molnár Pálinkaház Kft. 18 Arany
30 Cserszegi Szőlő Pálinka Horváth M. Bence 17 Ezüst
111 Kékfrankos Szőlő Párlat Dr. Rétfalvi Tamás 17 Ezüst
83 Cserszegi Fűszeres Szőlő Pálinka Lunczer Pálinkaház Kft. 16 Ezüst
104 Irsai Olivér Szőlő Párlat Szepesi József 16 Ezüst
108 Szőlő Párlat 2017. Koloszár Zsolt 16 Ezüst
110 Szőlő Párlat Boda József 16 Ezüst
40 Vegyes Szőlő Pálinka Varga Attila 15 Bronz
102 Szőlő Párlat Szigethi István 15 Bronz
109 Kék Izabella Szőlő Párlat Dömötör Zsolt 15 Bronz
131 Cserszegi Fűszeres Szőlő Párlat Varga Antal 15 Bronz
133 Borszőlő Pálinka László József Attila 15 Bronz
142 Szőlőpálinka HI-GEM Ker. Kft. 14 Bronz
54 Irsai Olivér Szőlő Pálinka Reményi Tibor 13 Részt vett
Összes minta száma: 17 db, részt vett: 1 db, bronz: 6 db, ezüst: 6 db, arany: 4 db



Törköly pálinka
S.sz. Minta neve Név Összes pontszám Minősítés
76 Törköly pálinka Erdélyi János 20 Arany
81 Cserszegi Fűszeres Törköly pálinka Lunczer Pálinkaház Kft 19 Arany
95 Törköly pálinka Bónis Péter ev. 19 Arany
112 Törköly párlat Lex Imre István 19 Arany
113 Törköly pálinka 1 Csepp Pálinka Kft. 19 Arany
28 Hegykői Törköly Pálinka Horváth M. János 18 Arany
2 Cserszegi Fűszeres Törköly Párlat Nagy Lajos 17 Ezüst
39 Zweigelt-Kékfrankos Törköly Bakó Gyula 17 Ezüst
17 Pannonhalmi Törkölypálinka Győri Likőrgyár Zrt. / Pannonhalmi Pálinkárium 16 Ezüst
132 Chardonnay Törköly Pálinka László József Attila 16 Ezüst
77 Törköly pálinka Dr. Békési Istvánné 14 Bronz
78 Törköly pálinka Frank János 13 Részt vett
146 Törköly pálinka HI-GEM Ker. Kft. 10 Részt vett
Összes minta száma: 13 db, részt vett: 2 db, bronz: 1 db, ezüst: 4 db, arany: 6 db
Összesítés:
Összes minta száma: 151 db
Részt vett: 36 db
Bronz: 38 db
Ezüst: 45 db
Arany: 32 db

Kategória győztesek:
Alma termésűek: 1 Csepp Pálinka Kft. – Packham’s Triumph Körte pálinka
Ágyas pálinka: Pannonhalmi Pálinkárium – Pannonhalmi ágyas birspálinka
Bogyós, vad és erdei gyümölcs: 1Csepp Pálinka Kft. – Fekete Ribiszke Pálinka
Csonthéjas: Lunczer Pálinkaház Kft. – Szomolyai Fekete Cseresznye Pálinka
Egyéb párlatok: Pannonhalmi Pálinkárium – Pannonhalmi Szivar Párlat
Szőlő pálinka: Koloszár Zsolt – 2016-os Szőlő Párlat
Törköly pálinka: Erdélyi János – Törkölypálinka

Legeredményesebb kereskedelmi főzde: Pannonhalmi Pálinkárium
Legeredményesebb magán/ bérfőző: Nagy Lajos

Legjobb kereskedelmi pálinka: 1Csepp Pálinka Kft. – Hegykői Törköly Pálinka
Legjobb magán/ bérfőzetű pálinka: Antal Tibor Szilva pálinka

A Jurisics-vár pálinkája – a verseny legjobb pálinkája: Lunczer Pálinkaház Kft. – Cigánymeggy pálinka