1/2010. (I. 31.) önkormányzati rendelete az Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló, 8/2007. (IV. 1.) önkormányzati rendelet módosításáról és kiegészítéséről

Lehetőségek
Mentés saját gépre:
Rendelet letöltése
Az eredeti dokumentumot - a gyorsabb letölthetőség érdekében - zip formátumba tömörítve tettük letölthetővé.
A zip formátumú állományok megnyitásához használja a WinZip programot, amit közvetlenül letölthet innen.
Off-line olvasás:
Rendelet nyomtatása
Kőszeg Város Önkormányzatának Képviselő-testülete az Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 8/2007. (IV.1.) önkormányzati rendeletét (a továbbiakban: SzMSz) az alábbiak szerint módosítja és kiegészíti:

1. §
Az SzMSz 93-95. §-ai a következőkre módosulnak:
A belső pénzügyi ellenőrzés és a belső kontroll rendszer
"93. §
(1) Kőszeg Város Önkormányzata belső pénzügyi ellenőrzését külön jogszabályok szerinti folyamatba épített, előzetes, utólagos és vezetői ellenőrzés (pénzügyi irányítás és ellenőrzés) valamint belső ellenőrzés útján biztosítja.
(2) A Pénzügyi, Jogi és Rendészeti Bizottság rendszeresen elvégzi az Ötv. 92.§ (13) és (14) bekezdéseiben előírt pénzügyi ellenőrzési feladatokat. E tevékenysége kapcsán szükség szerint, de legalább a teljes tevékenységéről szóló beszámoló keretében ad számot pénzügyi ellenőrző munkájáról és tesz javaslatot a feltárt hibák, hiányosságok megszüntetésére.
(3) A Polgármesteri Hivatal a saját tevékenysége és az önkormányzati intézmények (költségvetési szervek) gazdálkodásának ellenőrzését a Pénzügyi, Jogi és Rendészeti Bizottság, a jegyzőnek közvetlenül alárendelt –a szervezési osztály állományába besorolt –főállású belső ellenőr, illetve esetenként külső szakértő útján látja el a jogszabályokban, belső szabályzatokban, valamint a vonatkozó módszertani útmutatókban foglaltak figyelembe vételével.
(4) A jegyző pénzügyi irányítási és ellenőrzési rendszert működtet, mely biztosítja az önkormányzat rendelkezésére álló források szabályszerű, szabályozott, gazdaságos, hatékony és eredményes felhasználását.
(5) A helyi önkormányzatra vonatkozó éves belső ellenőrzési tervet a képviselő-testület az előző év november 15-éig hagyja jóvá.
(6) A polgármester a jegyző által összeállított tárgyévre vonatkozó éves (összefoglaló) ellenőrzési jelentést a tárgyévet követően, a zárszámadási rendelet-tervezettel egyidejűleg terjeszti a képviselő-testület elé.
(7) A Kőszeg Város Önkormányzata által alapított, de a Kőszeg Város és Vonzáskörzete Többcélú Kistérségi Társulása fenntartásába adott intézmények belső ellenőrzéséről – a társulási megállapodás alapján – a Társulás munkaszervezetének vezetője gondoskodik. A Társulás éves ellenőrzési tervéhez Kőszeg Város Jegyzője évente javaslatokat fogalmaz meg. A javaslatokat a Társulás munkaszervezetéhez úgy kell eljuttatni, hogy az (5) bekezdésben megszabott határidő betartható legyen.
(8) A Kőszeg Város Önkormányzata által alapított, de a Kőszeg Város és Vonzáskörzete Többcélú Kistérségi Társulása fenntartásába adott intézmények belső ellenőrzésének eredményeiről a Társulás munkaszervezetétől évente tájékoztatást kell kérni. A tájékoztatást – a társulási megállapodásban foglaltakra tekintettel – úgy kell kérni, hogy a (6) bekezdésben megjelölt feltétel teljesüljön.
(9) Az Állami Számvevőszék vizsgálatáról készült jelentést, valamint az ennek nyomán kidolgozott intézkedési tervet – a jelentés megküldését követő első képviselő-testületi ülés alkalmával – a képviselő-testület elé kell terjeszteni.
(10) A jegyző a Polgármesteri Hivatal ügyrendjében (közszolgálati szabályzat) szabályozza a szabálytalanságok kezelésének rendjét, kialakítja a megfelelő ellenőrzési nyomvonalakat, a kockázati tényezők figyelembevételével kockázatelemzést végez és kockázatkezelési rendszert működtet a hivatalban.

A belső ellenőrre vonatkozó előírások

94. §
(1) A belső ellenőr a jegyző közvetlen felügyelete alá rendelt, funkcionálisan független ügyintéző.
(2) A belső ellenőr az ellenőrzési tevékenységen kívül más feladat ellátására nem vonható be.
(3) Az ellenőrzési munka megtervezéséhez a belső ellenőr kockázatelemzés alapján éves ellenőrzési tervet készít, amelyet a képviselő-testület hagy jóvá.
(4) A belső ellenőr az ellenőrzési tevékenysége végrehajtásakor a tárgyhoz kapcsolódó valamennyi dokumentumhoz hozzáférhet, beléphet a polgármesteri hivatal, illetve az ellenőrzött intézmény bármely helyiségébe, figyelemmel az ellenőrzött szerv biztonsági előírásaira és munkarendjére.
(5) A belső ellenőr ellátja a költségvetési szervek belső ellenőrzéséről szóló 193/2003. (XI. 26.) Korm. sz. rendelet 12. §-ában meghatározott belső ellenőrzési vezetői feladatokat is. Munkája során a rendelet 13. §-ában meghatározott jogokat és kötelezettségeket gyakorolja.


A belső ellenőr főbb feladatai

95. §
(1) A vonatkozó jogszabályok, valamint Kőszeg Város Polgármesteri Hivatalának belső ellenőrzési kézikönyve rendelkezéseivel összhangban a belső ellenőr feladatköre keretében:
a) ellenőrzést végez a képviselő-testület hivatalánál és az önkormányzat működésével kapcsolatos feladatokra vonatkozóan;
b) ellenőrzést végezhet a helyi önkormányzat felügyelete alá tartozó költségvetési szerveknél, a helyi önkormányzat többségi irányítást biztosító befolyása alatt működő gazdasági társaságoknál, a vagyonkezelőknél valamint a helyi önkormányzat költségvetéséből céljelleggel juttatott támogatások felhasználásával kapcsolatosan a kedvezményezett szervezeteknél is;
c) vizsgálja és értékeli a folyamatba épített előzetes, utólagos és vezetői ellenőrzési rendszerek kiépítésének, működésének jogszabályoknak és szabályzatoknak való megfelelését;
d) vizsgálja és értékeli a pénzügyi irányítási és ellenőrzési rendszerek működésének gazdaságosságát, hatékonyságát és eredményességét;
e) figyelemmel kíséri a polgármesteri hivatal működésének a hazai és uniós jogi szabályozással, belső szabályzatokkal, valamint működési kézikönyvekkel való összhangját;
f) vizsgálja a rendelkezésre álló erőforrásokkal való gazdálkodást, a vagyon megóvását és gyarapítását, valamint az elszámolások és beszámolók megbízhatóságát;
g) ellenőrzi az EU, valamint a hazai kormányzat pénzügyi támogatásaival megvalósuló projektek, programok tervezésében, koordinálásában, végrehajtásában és monitoringjában résztvevő szervezeti egységeket;
h) a polgármesteri hivatal informatikai rendszerével, valamint az általa működtetett információs rendszerekkel kapcsolatban ellenőrzést végez,
i) a vizsgált folyamatokkal összefüggésben megállapításokat és ajánlásokat tesz, valamint értékeléseket, elemzéseket készít a polgármester és a jegyző részére a kockázati tényezők, hiányosságok megszüntetése, kiküszöbölése, továbbá a polgármesteri hivatal működése eredményességének növelése, a folyamatba épített előzetes, utólagos és vezetői ellenőrzési illetve belső ellenőrzési rendszerek javítása, továbbfejlesztése érdekében;
j) nyomon követi az ellenőrzési jelentések alapján megtett intézkedéseket.

2. §

Az SzMSz 1-6. sz. mellékletei helyébe az alábbi mellékletek lépnek:


"1. számú melléklet a 8/2007. (IV.1.) önkormányzati rendelethez:


A BIZOTTSÁGOK FELADATKÖRÉRŐL





Pénzügyi, Jogi és Rendészeti Bizottság
Feladatkörébe tartozik a rendelettervezetek előkészítése.
Javaslatot tesz a polgármester illetményének, az alpolgármester tiszteletdíjának megállapítására, jutalmazásukra minden év december végéig.
Kivizsgálja a képviselők összeférhetetlenségi ügyeit.
Közreműködik a képviselő-testület titkos szavazásainak lebonyolításában. Évente felülvizsgálja a Szervezeti és Működési Szabályzatot, illetve annak hatályosulását, és erről évente egy alkalommal tájékoztatást ad a testületnek.
Véleményezi a képviselő-testület hatáskörébe tartozó szerződéseket.
Nyilvántartja és ellenőrzi a képviselők vagyonnyilatkozatait.
Feladatkörébe tartozik az éves költségvetés koncepciójának, rendelettervezetének a véleményezése.
Ellenőrzi az előző évi pénzügyi terv végrehajtásáról szóló beszámolót (zárszámadást), folyamatosan figyelemmel kíséri a tárgyi költségvetés időarányos végrehajtását.
Kontrollálja az önkormányzati költségvetési szervek gazdálkodásának szabályszerűségét.
Az önkormányzatnál és intézményeinél
a) véleményezi az éves költségvetési javaslatot és a végrehajtásáról szóló éves beszámoló tervezeteit,
b) figyelemmel kíséri a költségvetési bevételek alakulását, különös tekintettel a saját bevételekre; vagyonváltozás (vagyonnövekedés, csökkenés) alakulását, értékeli az azt előidéző okokat;
c) vizsgálja a hitelfelvételek indokait és gazdasági megalapozottságát, ellenőrizheti a pénzkezelési szabályzat megtartását, a bizonylati rend és a bizonylati fegyelem érvényesítését;
d) kezdeményezi a képviselő-testületnél a polgármesteri hivatal, illetve az önkormányzat intézménye vonatkozásában pénzügyi – gazdasági ellenőrzés megtartását, javaslatot tesz az ezt elvégző szakértő vagy szervezet megjelölésére;
e) javaslatot tesz a polgármesteri hivatalnál és az önkormányzat intézményeinél belső vagy külső szerv által végzett pénzügyi – gazdasági ellenőrzés megállapításai alapján az adott ellenőrzés tapasztalatainak hasznosítására, a szükségessé vált intézkedések megtételére.
A közrend, közbiztonság és a bűnmegelőzés terén együttműködik az illetékes hatóságokkal és más szervezetekkel a sértetté válás megelőzésében, a drogellenes intézkedésekben és az ifjúságvédelemben, az elkövetővé válás megelőzésében, a bűnmegelőzési szervezet fejlesztése terén, a város polgárai elvárásainak és a jogszabályok előírásainak képviseletében.


Városfejlesztési, Vagyonügyi és Környezetvédelmi Bizottság
Kiemelt feladata a városfejlesztés és a városrendezés, a közlekedés és hírközlés kérdései, a kommunális szolgáltatások és az ezzel kapcsolatos feladatok, az energiaszolgáltatás kérdései, a természeti és épített környezet védelme, városunk műemlékeinek védelme.
Feladatkörébe tartozik:
– a vagyonmérleg értékelése, az önkormányzat gazdasági vállalkozásainak létrehozásával kapcsolatos döntések előkészítése, a privatizációs tervek és folyamat értékelése, az önkormányzat tulajdonával összefüggő ügyek és a velük való gazdálkodás;
– a természeti környezet védelme, a természettel összhangban lévő fenntartható fejlődés követelményeinek érvényre juttatása a város programjaiban, beruházásaiban és a képviselő-testület által alkotott rendeletekben.


Kulturális, Idegenforgalmi, Oktatási és Sport Bizottság
Közreműködik:
– a város nevelési-oktatási intézményei helyi feltételeinek szervezésében, megteremtésében, az ifjúsági- és sportügyek képviseletében és támogatásában, a város hosszú távú oktatáspolitikai koncepciójának, iskolaszerkezetének kialakításában,
– a közművelődés helyi feltételeinek tervezésében, hosszú távú koncepciójának kialakításában, a közművelődés és kulturális igények feltárásában,
– a város testvérvárosi és egyéb külkapcsolatainak alakításában,
– a képviselő-testület közoktatásra, közművelődésre, helyi televízióra, sajtóra, sportra, nemzetközi kapcsolatokra vonatkozó előterjesztések, határozati javaslatok elkészítésében,
– az idegenforgalom szervezésében,
– a kistérségi fenntartású, a városban működő oktatási intézményeket érintő döntések előkészítésében.
Feladatkörében rendszeresen együttműködik:
– a gyermek és ifjúságvédelmi, családsegítő tevékenységben az egészségügyi és szociális bizottsággal,
– a városban működő nem önkormányzati fenntartású nevelési-oktatási intézményekkel,
– a városban működő, önszerveződő közösségekkel,
– a sport egyesületekkel.
Részt vesz az önszerveződő közösségek önkormányzati támogatási ügyeinek lebonyolításában.


Szociális és Egészségügyi Bizottság

– Közreműködik az egészségügyi, valamint a szociális alap és szakellátás feladat– és intézményrendszerének szervezésében.
– Elemzi és véleményezi az egészségügyi és szociális alap és szakellátás helyzetét, hatékonyságát.
– Feladatkörében rendszeresen együttműködik:
– az ÁNTSZ kistérségi tisztifőorvosával,
– az egészségügyben és a szociális ellátásban érdekelt vállalkozásokkal,
– hatóságokkal, civil és karitatív szervezetekkel,
– a gyermek- és ifjúságvédelmi, családsegítő te-vékenységben a kulturális, idegenforgalmi, oktatási és sport bizottsággal.





2. számú melléklet a 8/2007. (IV.1.) önkormányzati rendelethez:


AZON ELŐTERJESZTÉSEK KÖRE, AMELYEKET BIZOTTSÁG
NYÚJT BE




Pénzügyi, Jogi és Rendészeti Bizottság

– A polgármester illetményének, jutalmának megállapítása.
– Az alpolgármester tiszteletdíjának, jutalmának megállapítása.
– Képviselők tiszteletdíjának, juttatásainak megállapítása.
– Az SZMSZ felülvizsgálata, módosítása, az alakuló ülés esetét kivéve.
– Képviselői összeférhetetlenség kivizsgálásáról szóló előterjesztés
– A képviselői vagyon-nyilatkozatokkal kapcsolatos eljárás megindítása.


Városfejlesztési, Vagyonügyi és Környezetvédelmi Bizottság

– Az éves vagyongazdálkodási irányelvek meghatározása.


Szociális és Egészségügyi Bizottság

– Az éves gyermekvédelmi munkáról szóló beszámoló.

3. számú melléklet a 8/2007. (IV.1.) önkormányzati rendelethez:

AZON ELŐTERJESZTÉSEK KÖRE,
AMELYEK A BIZOTTSÁGOK VÉLEMÉNYEZÉSÉVEL NYÚJTHATÓK BE


Pénzügyi, Jogi és Rendészeti Bizottság
– Az önkormányzat gazdasági programja.
– Az átmeneti gazdálkodásról szóló rendelettervezet.
– Az önkormányzat költségvetési koncepciójának, zárszámadásának és rendeletének megállapítása, módosítása.
– A költségvetés végrehajtásáról szóló beszámoló.
– Bármely, költségvetést érintő előterjesztés.
– Közbeszerzési ajánlatok elbírálása.
– Önkormányzati jelvények, kitüntetések, elismerő címek adományozása.
– Eljárás kezdeményezése az Alkotmánybíróságnál.
– A képviselő-testület által kezdeményezett helyi népszavazás kiírása.
– Az alakuló ülést kivéve a képviselő-testület szervezetének kialakítása és működésének meghatározása, a törvény által a képviselő-testület hatáskörébe utalt választási, kinevezési, megbízási ügyek.
– Rendelettervezetek, módosítások, kiegészítések.
– Nemzetközi önkormányzati szervezethez való csatlakozás.
– Testvérvárosi szerződés megkötése.
– Önkormányzat hatáskörébe tartozó egyéb szerződések létrehozása.
– Önkormányzati érdekszövetséghez való csatlakozás.
– Intézmény, önkormányzati tulajdonú gazdasági társaság alapítása, megszüntetése, átszervezése, feladatának megváltoztatása.
– A képviselő-testület általi hitel felvétel, kötvény kibocsátása.
– A városi rendőrkapitány éves tájékoztatója.
– A közrend, közbiztonság tárgyában készült előterjesztések.
– Közbiztonsági feladatkörű, önkormányzati alapítású közalapítványok éves beszámolóival és a velük kapcsolatos egyéb képviselő-testületi előterjesztések.
– A megüresedett bérlakások felhasználásáról szóló döntések.
– A pénzügyi vonzattal járó pályázatok benyújtása.


Városfejlesztési, Vagyonügyi és Környezetvédelmi Bizottság
– Az önkormányzat költségvetési koncepciójának, zárszámadásának és rendeletének megállapítása.
– A közigazgatási határ kiigazítása, valamint jogszabályban meghatározott körben a földrajzi nevek megállapítása, megváltoztatása.
– A rendezési program megállapítására, a rendezési tervek jóváhagyására, illetőleg a belterületi határvonal megállapítására vonatkozó előterjesztések.
– Az építésügyi igazgatás körébe tartozó helyi társadalmi viszonyok rendezésére vonatkozó rendelettervezet.
– A önkormányzat gazdasági programja.
– A címzett, illetve a céltámogatások igénylése.
– Az önkormányzati tulajdon hasznosításával kapcsolatos előterjesztések.
– Az önkormányzati vagyonalap és a lakásprivatizációs számla felhasználásáról szóló döntések.
– Az önkormányzati vagyonnal történő gazdálkodás szabályainak meghatározása.
– A megüresedett önkormányzati bérlakások értékesítése.
– Szakterületéhez kapcsolódó önkormányzati kitüntetések, elismerő címek adományozása.
– A környezet- és természetvédelmi tárgyú helyi szabályok megállapítása, egyedi döntések meghozatala.
– A városi energetikai stratégia elfogadása.


Kulturális, Idegenforgalmi, Oktatási és Sport Bizottság
– Az önkormányzat költségvetési koncepciójának, rendeletének és zárszámadásának megállapítása.
– A közművelődési, oktatási, nevelési intézmények alapítása, megszüntetése, átszervezése, feladatának megváltoztatása.
– A közművelődési, közgyűjteményi és művészeti tevékenységgel kapcsolatos helyi irányítási, ellenőrzési, fenntartási és működtetési feladatokkal kapcsolatos előterjesztések.
– A önkormányzat gazdasági programja.
– Megállapodás külföldi önkormányzattal való kulturális, oktatási és sport együttműködésről.
– A közoktatási tevékenységgel, valamint a testneveléssel és sporttal kapcsolatos helyi irányítási, ellenőrzési, fenntartási és működtetési feladatokkal kapcsolatos előterjesztések.
– Az önkormányzat által kiírt közművelődési, oktatási és nevelési intézményvezetői állások pályázati feltételeinek meghatározása, a benyújtott pályázatok véleményezése, valamint az intézményvezetőkkel kapcsolatos alapvető munkáltatói döntések.
– A Jurisich Miklós Gimnázium pedagógiai programja.
– A képviselő-testület által elrendelt vizsgálat, beszámoltatás alkalmával a nevelési-oktatási intézmények pedagógiai programjában meghatározott feladatok végrehajtásáról szóló beszámoló.
– Más intézményfenntartóval kötött közoktatási megállapodások.
– Feladatkörében a címzett, illetve a céltámogatások igénylésére javaslat.
– Szakterületéhez kapcsolódó önkormányzati kitüntetések, elismerő címek adományozása.
– Az önkormányzat költségvetési koncepciójának, rendeletének és zárszámadásának megállapítása.
– A kulturális, sport illetve oktatási feladatkörű önkormányzati alapítású közalapítványok éves beszámoltatása és a velük kapcsolatos képviselő-testületi előterjesztések előkészítése.
– Turisztikai tárgyú előterjesztések.


Szociális és Egészségügyi Bizottság
– Egészségügyi és szociális intézmény alapítása, megszüntetése, átszervezése, feladatának megváltoztatása, szakmai és gazdálkodási beszámolója.
– Szociálpolitikai és lakásügyi tárgyú rendelet-tervezetek.
– Egészségügyi és szociális vállalkozásokkal kapcsolatos ügyek.
– Szociális Szolgáltatástervezési Koncepció elfogadása.
– Megüresedett bérlakás felhasználása.
– Az önkormányzat költségvetési koncepciójának, rendeletének és zárszámadásának megállapítása.
– Az egészségügyi és szociális feladatkörű önkormányzati alapítású közalapítványok beszámolója.
– Egészségügyi alap és szakellátást biztosító vállalkozások előterjesztései.
– Az önkormányzat gazdasági programja.
– Címzett, illetve céltámogatások igénylése.
– Feladatkörében önkormányzati kitüntetések, elismerő címek adományozása.



4. számú melléklet a 8/2007. (IV.1.) önkormányzati rendelethez:


A BIZOTTSÁGOKRA ÁTRUHÁZOTT HATÁSKÖRÖK


Pénzügyi, Jogi és Rendészeti Bizottság
– A közbiztonság és a bűnmegelőzés helyi feladatainak koordinálása.
– Megállapítja a helyi közutak forgalmi rendjéből következő közlekedési szabályokat.
– Lebonyolítja a képviselő-testület titkos szavazásait.
– Az önkormányzat költségvetési szerveinél belső ellenőrzést végez.


Városfejlesztési, Vagyonügyi és Környezetvédelmi Bizottság
– Gyakorolja a forgalomképes vagyon hasznosításával kapcsolatos valamennyi tulajdonosi jogosultságot 5 millió forintos értékhatárig, illetve az elővásárlási joggal érintett ingatlanok esetében 10 millió forint értékhatárig.
– Dönt a városrehabilitációs támogatások odaítéléséről.
– Rendelkezik és gazdálkodik az önkormányzati környezetvédelmi alappal.
– Előzetes hozzájárulását adja a korlátozottan forgalomképes és a forgalomképes önkormányzati vagyonnak az 1/2007. (II. 2.) önk. rend. 18. § szerinti egy éven túli hasznosításához.
– Hozzájárul az önkormányzati vagyon szerződött vagyonkezelők általi felújításához, az azokon tervezett beruházásokhoz.


Kulturális, Idegenforgalmi, Oktatási és Sport Bizottság
– Jóváhagyja az önkormányzat közművelődési, közgyűjteményi intézményeinek szervezeti és működési szabályzatát, éves munkaterveit.
– Jóváhagyja az önkormányzat oktatási-nevelési intézményeinek szervezeti és működési szabályzatát és házirendjét.
– Felügyeli a közszolgálati jellegű helyi televíziós műsorok, továbbá a Kőszeg és Vidéke című önkormányzati tulajdonú időszaki lap pártatlanságát, szerződésszerű működését, eltérés esetén eljárást kezdeményez a képviselő-testületnél.
– A szociális és karitatív célúak kivételével jóváhagyja a társadalmi szervezetek részére nyújtott önkormányzati támogatás felhasználásáról szóló beszámolókat.
– A "Jó tanuló, jó sportoló" elismerésre történő felhívások kibocsátása, a felterjesztések elbírálása és javaslattétel elkészítése a polgármester felé.
– Dönt a Kisebbségi Alap felhasználásáról, gyakorolja az Alapra vonatkozó Szabályzatban megállapított valamennyi hatáskört.
– Véleményezi a Kőszeg Város és Vonzáskörzete Többcélú Kistérségi Társulás által az általa fenntartott oktatási intézményekkel kapcsolatban az önkormányzat képviselő-testületéhez javaslattételi céllal megküldött dokumentumokat.


Szociális és Egészségügyi Bizottság
– Dönt a lakáscélú helyi támogatások felfüggesztéséről.
– Meghatározza a megüresedett önkormányzati bérlakások bérbeadásának formáját.
– Kijelöli az önkormányzati bérlakások bérlőit.
– Jóváhagyja a szociális és karitatív célú társadalmi szervezetek részére nyújtott önkormányzati támogatás felhasználásáról szóló beszámolókat.




5. számú melléklet a 8/2007. (IV. 1.) önkormányzati rendelethez:


A POLGÁRMESTERRE ÁTRUHÁZOTT HATÁSKÖRÖK


– Dönt az újrahasznosításra alkalmassá tett állami tulajdonban lévő földnek a települési önkormányzat tulajdonába való ingyenes átvételéről.
– Helyi erőből megvalósuló gázvezeték minisztériumi engedélyezését kérelmezi.
– Felkéri a fogyasztóvédelmi főfelügyelőséget és felügyelőségeket vizsgálat tartására.
– Elemi kár mértékének megállapítására kárbecslő bizottságot hoz létre.
– Dönt a szociális rendelet szerint hatáskörébe utalt segélyezési és egyéb szociális ellátási ügyekben.
– Elbírálja az üzemanyag költség hozzájárulás iránti kérelmeket, dönt mozgássérültek egyéb támogatása ügyében.
– Dönt a lakáscélú támogatásokról és az önkormányzati tulajdonban lévő lakások és helyiségek bérletéről szóló rendeletekben a hatáskörébe telepített ügyekben,
– Dönt a közterület-használatáról és a városkép védelméről szóló rendeletben meghatározott ügyekben.
– Nyilatkozik a nem önkormányzati rendelettel alapított elővásárlási jogokkal kapcsolatban.
– Tulajdonosi nyilatkozatot tesz az önkormányzati vagyon megterhelésével nem járó ügyekben.
– Hozzájárulást ad a vételár hátralékkal terhelt volt önkormányzati lakás és nem lakáscélú helyiség újabb megterheléséhez.
– Dönt az önkormányzat éves költségvetési rendeletében megállapított polgármesteri keret felhasználásáról.
– Méltányosságból csökkentheti, elengedheti a hatáskörébe utalt és jogosulatlanul igénybevett szociális ellátások visszatérítését és a kamat összegét, vagy részletfizetést engedélyezhet.
– Dönt a "Jó tanuló, jó sportoló" elismerő cím odaítéléséről.




6. számú melléklet a 8/2007. (IV.1.) önkormányzati rendelethez:


A KŐSZEG VÁROS ÉS VONZÁSKÖRZETE
TÖBBCÉLÚ KISTÉRSÉGI TÁRSULÁSRA
ÁTRUHÁZOTT HATÁSKÖRÖK




– Kőszeg Város Önkormányzata Képviselő-testületének egyetértésével gyakorolja a társulás fenntartásába adott intézmények vezetői felett az alapvető munkáltatói jogokat,
– gyakorolja a fenntartásába adott intézményekkel kapcsolatos fenntartói jogokat és kötelezettségeket,
– városi főépítészi feladatok ellátása;
– tervtanács működtetése,
– a kistérségi fenntartásba átadott intézmények belső ellenőrzési feladatai. "


3. §

Jelen rendelet 2010. február 1. napján lép hatályba.

Kőszeg, 2010. január 28.

Huber László Dr. Tóth László
polgármester jegyző