Kőszeg Város Hivatalos Honlapja

XXXIV. História Futás

Kedves sportolni vágyó Olvasóink! Az alábbiakban olvashatják a 34. História Futás kiírását.

Letöltések
XXXIV. HISTÓRIA FUTÁS
A KŐSZEGI 1532. ÉVI OSTROM
485. ÉVFORDULÓJA TISZTELETÉRE

Kőszeg, 2017. szeptember 10.

A VERSENY KATEGÓRIÁI, RÉSZTVEVŐI

I. kategória: 1532 m-es utcai távú tömegverseny
Rajthely: Fő tér
Rajt: 15.00
Cél: Fő tér
Útvonal: Fő tér-Várkör-Gyöngyös utca-Árpád tér-Pék utca-Károly Róbert tér-Várkör-Fő tér
Nevezés: Igazolt és aktív versenyzők kivételével mindenki indulhat, aki a rajtnál megjelenik és rajtlappal rendelkezik. Rajtlapok vásárolhatók a rajthelyen. Nevezési díj: 100.-Ft
Csapatok (min. 8 fő) jelentkezését is várjuk és díjazzuk!
Díjazás: Az 1-3. helyezett nők és férfiak részére oklevél és tárgyjutalom.

II. kategória: kb. 300 m utcai táv a OVIS korcsoportnak, kb. 500 m-es utcai táv I. korcsoport kb. 1250 m-es utcai táv (1 kör) II. korcsoport és a III.-IV.-V.-VI. korcsoportos leányok
kb. 2500 m-es táv ( 2 kör ) III.-IV.-V.-VI. korcsoportos fiúk
Rajthely: Fő tér (PICI Mentőállomás, I. korcs.: Várkör - Pék u. kereszteződés)
Rajt: 13.15 – PICI, -13.30 - I. kcs.; -13.45-II. kcs., -14.00 - III. kcs.; - 14.15 - IV. kcs.; - 14.30 -V.- VI. kcs.
Cél: Fő tér
Útvonal: Fő tér – Várkör – Országzászló – Várkör - Károly Róbert tér – Várkör - Fő tér
Nevezési díj: 200.-Ft
Nevezés: Az évben érvényes korcsoportok szerint, a Jurisics – vár Művelődési Központ és Várszínház irodájában, szeptember 4. – szeptember 7. között 8-16 óráig, illetve e-mailben a jurisics@koszeg.hu címen, rendkívüli esetben szeptember 10-én 10.00 és 12.00 óra között a Jurisics várban.
Díjazás: Korcsoportonként az 1-3. helyezett leányok és fiúk részére oklevél és érem.

III. kategória: 9.000 m-es utcai táv, Kőszeg város utcáin
Rajthely: Fő tér
Rajt: 15.30 órakor
Cél: Fő tér
Nevezési díj: 2.000.-Ft
Nevezés: Szeptember 10-én a Rajnis utca 9. szám alatt (a Jurisics-vár külső udvarán), 10.00 és 14.30 óra között. Kérjük, az időpont PONTOS betartását!
Előnevezés a jurisics@koszeg.hu e-mail címen lehetséges a www.koszeg.hu oldalról letöltött nevezési lap segítségével.
Rajtszám kiadás: Szeptember 10-én nevezéskor (parkolás a vár mögött a Károly Róbert téren, vagy a Kossuth utca 3-nál, a piacnál)
Útvonal: Fő tér - Várkör- - Gyöngyös utca- Árpád –tér - Pék utca - Károly Róbert tér - Várkör-Hunyadi utca - Park utca - Temető utca - Rákóczi utca - Fő tér, 3 kör


III. kategória korcsoportjai:
nők - W férfiak - M
I: 1998 vagy később születettek 1998 vagy később születettek
II: 1981 – 1997 1981 – 1997
III: 1980 – 1966 1980 – 1966
IV: 1965. vagy előbb születettek 1965. vagy előbb születettek

Díjazás: A korcsoportok első helyezettjei részére oklevél és tárgyjutalom;
A női és férfi abszolút 1. helyezettek elnyerik a História-kupát, bruttó 50.000.-Ft pénzdíjban és tárgyjutalomban részesülnek, a 2. helyezettek 2 személyes-3 napos félpanziós ellátású meghívást kapnak a kőszegi Írottkő Szállodába, a 3. helyezettek 20.000.-Ft pénzdíjban és értékes tárgyjutalomban részesülnek; a legjobb kőszegi versenyző (Stettner Imre vándordíj) részére különdíj. Pénzdíj kifizetése sportszolgáltatási számlával, illetve az adó jogszabályoknak megfelelően megbízási díjként, a szükséges dokumentumok – esetleg számla - bemutatásával!

Eredményhirdetés: kb. 18.00 óra Fő tér

Egyéb: Orvosi igazolás nem szükséges, a versenyen mindenki a saját felelősségére indul.

Öltözési és fürdési lehetőséget a III. kategória résztvevőinek biztosítunk!

A városközpontba az első versenyszám előtt 1 óráig lehet gépkocsival behajtani, mert utána a rendőrség folyamatosan lezárja a verseny útvonalának utcáit.

A végleges időeredményeket csak a futás utáni első munkanapon tesszük nyilvánossá.

INFORMÁCIÓ: Jurisics-vár Művelődési Központ és Várszínház, 9730 Kőszeg, Rajnis utca 9.
Telefon: 94/360-113;
E-mail: jurisics@koszeg.hu; Homepage: www.koszeg.hu


A HISTÓRIA FUTÁS (III. kategória) eddigi győztesei:
1984. Jankó Ilona (Ajkai Alumínium) Jenkei András (Vasas SC)-Szendrei Sándor (Honvéd)
1985. Hardi Éva (Rába ETO) Kerékjártó István (Újpesti Dózsa)
1986. Rácz Katalin (Újpesti Dózsa) Kőszegi Zoltán (Újpesti Dózsa)
1987. Veréb Rudolfné (DVTK) Káldi Zoltán (Újpesti Dózsa)
1988. Barócsi Heléna (Újpesti Dózsa) Kőszegi Zoltán (BVSC)
1989. Őzéné Sipka Ágnes (Ikarusz-Sz.fehérvár) Berkovics Imre (Haladás VSE)
1990. Farkas Ágota (Kaposvári Építők) Szabó Zoltán (Budapesti Építők)
1991. Farkas Ágota (Hunyadi SE-Sz.fehérvár) Szabó Zoltán (Szuper Marathon Futóklub)
1992. Farkas Ágota (Hunyadi SE-Sz.fehérvár) Lantos Zoltán (BEAC-MAFC)
1993. Földingné Nagy Judit (Győri Dózsa) Berkovics Imre (VEDAC)
1994. Halász Tímea (Tanárképző, Sz.hely) Stépán Zsolt (UTE SAAB)
1995. Dóczi Éva (Veszprém) Kollár Csaba (Budapest)
1996. Koltavári Sarolta (Haladás VSE) Maros Ervin (Kőszegi SE)
1997. Kálovics Anikó (Haladás) Szemán János (VEDAC)
1998. Kálovics Anikó (Haladás) Stépán Zsolt (Honvéd)
1999. Zsiga Tímea (Haladás) Horváth Béla (Hunyadi , Szfehérvár)
2000. Zsiga Tímea (Haladás) Stépán Zsolt (BVSC)
2001. Kálovics Anikó (Haladás-Perfect Média) Molnár Tibor (BVSC-Kufner)
2002. Kálovics Anikó (Haladás-Perfect Média) Zatykó Miklós (Vasas Human Soft)
2003. Kovács Ida (Vedac) Zatykó Miklós (Vasas Human Soft)
2004. Kálovics Anikó (Haladás-Perfect Média) Zatykó Miklós (Vasas Human Soft)
2005. Mizsér Fruzsina (Vasas) Serfőző Sándor (Micro SC)
2006. Takács Andrea (Vasas Human Soft) Csillag Balázs (AAC Szekszárd)
2007. Gyurkó Fanni (Vasas Human Soft) Benedek Zsolt (Békéscsabai AC)
2008. Mizsér Fruzsina (Vasas HumanSoft) Erkolo Ashenafi (Békéscsabai AC)
2009. Kálovics Anikó (Cover-Mapei) Zatykó Miklós (Vasas)
2010. Kálovics Anikó (Zalaszám-ZAC) Kovács Tamás (Veszprém)
2011. Purgai Evelyn (SZoESE) Koszár Zsolt (Synergy Fittnesz Szentgotthárd)
2012. Szabó Tüne (PVSK) Bene Barnabás (PVSK)
2013. Christine Chepkemei Julius Kiprono Lagat (mindkettő BUDA - Cash Békéscsabai AC)
2014. Kálovics Anikó (Kaposvári AC) Gilbert Kipkosgei (Benedek Team)
2015. Stellah Jepngetich Barsosio Moses Kipruto Kibire (mindkettő Benedek Team, Debrecen)
2016. Christine Moraa Oigo Henry Kemboi (mindkettő Benedek Team, Debrecen)

A II. KATEGÓRIA IDŐRENDJE

13.15 leány, 13.20 fiú OVIS – korcsoport (Mentőállomástól) – 300 m
13.30 óra I. korcsoportos leány 13.35 fiú – Pék utca-Várkör kereszteződés - 500 m
13.45 óra: II. korcsoportos leány 1 kör és fiú 1 kör
14.00 óra: III. korcsoportos leány 1 kör és fiú 2 kör
14.15 óra: IV. korcsoportos leány 1 kör és fiú 2 kör
14.30 óra: V-VI. korcsoportos leány 1 kör és fiú 2 kör


II. kategória KORCSOPORTOK

Korcsoportok a 2017-18-as tanév Diákolimpia korcsoportjai szerint.

OVIS - még nem iskolások
I. korcsoport: 2009-ben vagy később született iskolások
II. korcsoport: 2007-2008-ban születettek
III. korcsoport: 2005-2006-ban születettek
IV. korcsoport: 2003-2004-ben születettek
V. korcsoport: 2001-2002-ben születettek
VI. korcsoport: 1998-99-2000-ben születettek

A 2003-ban született középiskolások indulhatnak az 5. Kcs-ban,
akkor saját 4. korcsoportjukban nem!

Célba érkezés kézen fogva tilos!