A fiú UP2-es csapatunk ezüstérmes lett a triatlon Klubcsapat Országos Bajnokságon

Klubcsapat Országos Bajnokság és Triatlon Ranglistaverseny volt Tiszaújvárosban 2024. május 18-19-én.

A vasárnapi ranglista versenyen Hóbor Zalán az abszolút versenyben, Hóbor Lehel a junior fiúk között lett 3. A lányok közül Medvegy Nóra női elit kategóriában 3., Pillisz Réka felnőtt női 1. korcsoportban 2. helyezést ért el.
A hétvégén vettünk részt, a Klubcsapat Országos Bajnokságon, Tiszaújvárosban. A szombati napon a Klubcsapat Országos Bajnokság futamai rendezték. A verseny úgy zajlik, hogy a klubok korosztályonként indíthatnak 3-5 fős csapatokat, akiknek együtt kell teljesíteni a versenytávot, a csapat eredménye pedig a 3. befutó versenyző ideje lesz.
Először az UP1-es korosztályok leány csapatversenyében voltunk érintve. 3 lányunk van eben a korosztályban, így mindhármuknak végig kellett menni a verseny eredménye érdekében. A Hóbor Enikő, Jelencsics Alíz, Ürmös Panka ősszeállítású csapatunk a 6. helyezést érte el szoros versenyben 27 csapat közül.
A női elit csapatunk (igazából 1 elit, 1 amatőr felnőtt és 2 junior versenyzőből állt a csapat) 5. helyezést ért el Kulcsár Amira, Medvegy Nóra, Pillisz Réka, Stumpf Anna összeállításban.
A fiú UP2-es csapatunk az elmúlt évi ezüstérem után ismét 2. helyezést ért el megfiatalodva, hiszen tavaly Hóbor Zalán (2004) indult három 2006-os fiúval, míg idén Hóbor Álmos (2008).
Vasárnap a triatlon ranglista versenysorozat futamait rendezték meg.
Az Újonc 2-es korcsoport fiú futamában voltunk először érdekeltek, itt Gurisatti Ádám 21. helyen ért célba (41 indulóból).
Ez után a serdülők futamai következtek. Itt minden versenyzőnk idén váltott korosztályt. A lányoknál Hóbor Enikő a 8. (53 indulóból), Ürmös Panka a 18., Jelencsics Alíz a 33. helyen ért célba, a fiúknál Gurisatti Péter a 24. (59 versenyzőből) lett.
Délután a sprint táv (750m Úszás – 20km Kerékpár – 5km Futás) futamaival folytatódott a verseny. Először a női futamok rajtolt el. Kulcsár Amira az összetett verseny 9. helyén célba érve (100) a junior korcsoportban 5. helyezést szerzett (19), Stumpf Anna itt 9. lett. A felnőttek mezőnyében Medvegy Nóra a 3. helyezést érte el.
Az amatőr felnőtt nők mezőnyében Pillisz Réka most is szép egyenletes teljesítményt nyújtott, ez a korcsoportjában ezüstérmet ért.
Ez után Hóbor Álmos a szombati csapatverseny után vasárnap egyéniben is teljesítette első sprinttávú versenyét. Végül a 20. helyen ért be a célba.
Az utolsó futamban az elit és junior fiúk álltak rajthoz., itt Hóbor Zalán első éves felnőttként képviselte egyesületünket, míg Medvegy András, Hóbor Lehel és Laki Barnabás juniorként állt rajthoz.

Zalán úszás után egy négyfős csapattal távolodott el egyre inkább a mezőny többi részétől a kerékpározás során. A leszállásnál előre ment, de nagyon közel szállt le a vonal előtt és a versenybírók úgy ítélték meg, hogy már belépett ezért körülbelül 10 másodpercre megállították a depóban, így a többiek jóval előbb kifutottak az utolsó számra. A futás során sajnos 2-en lassan távolodtak tőle, így végül a 3. helyen ért célba.
Hóbor Lehel junior bronzérmesként az (abszolút 9. helyen) futott végül a célba, mögötte Medvegy András 4. juniorként (abszolút 10. helyen), míg Laki Barnabás a junior mezőny 7. helyezettjeként ért célba.