Triatlon UP Ranglista Verseny

2018. július 21-22. – Fadd-Dombori

A hétvégén rendezték az Utánpótlás Triatlon Ranglista következő fordulóját, ahol a Kőszegi Triatlon és Úszó Klub az összes utánpótlás korosztályban érdekelt volt a szombati napon.

Faddra már a legtöbben szerdán leutaztunk, hogy egy rövid táborral, családias, baráti hangulatban készüljünk a hétvégi versenyre, úgy hogy közben szép közös élményeket is szerezzünk ezen a héten. A hét közepén odaérve erős szeles, de elég meleg idő fogadott, így a felkészülésben az időjárás az úszás felkészülésünket zavarta (első sorban a legkisebbekét), de legalább edződünk a különböző időjárási körülmények között. A verseny napjára azonban elállt a szél, a meleg, párás levegő azonban maradt.
A legkisebbek között Hóbor Enikő (Újonc 1) és Hóbor Álmos (Újonc 2) a középmezőnyben végeztek.
A Gyermek korosztályban a fiúknál voltunk érdekeltek Neudl Gábor az úszásban és kerékpárban, Medvegy András és Pongrácz Alex elsősorban futásban, Kiss Gábor kerékpárban és futásban volt erősebb, így az erős középmezőnyben végeztek, Hóbor Lehel egész jó úszás után tudta tartani a helyét, így ő 14. lett a 70 fős mezőnyből.
A lányoknál Palatkás Anna a középmezőnyben végzett, az úszás ment Neki a legjobban, bár az elmúlt hetekben az kevesebbet tudtuk gyakorolni a tervezettnél.
A fiúknál Thaler Levente a jó futásának (3. idő a mezőnyben) köszönhetően a 9. helyet szerezte meg. Nyul Marcell és Hóbor Zalán jó úszás után egy kerékpáros bolyban tekerve a végéig fej fej mellett haladva végül a 18-19. helyen értek célba, míg Medvegy Gábor egyenletes versenyzéssel teljesítette a távot.
Az ifik mezőnyében a hosszabb távon már jobban meglátszott a nagy meleg a versenyzők teljesítményében. A végére nagy különbségek lettek a pillanatnyi formából adódóan. A lányoknál Hóbor Eszter az 5. helyet érte el, Medvegy Nóra pedig 16. lett, míg a fiúknál Schwahofer Balázs 13., Molnár Gábor 19. és Nyul Patrik 21. lett.
Gratulálok a versenyzőinknek!
Következik: Pécsen a Gyermek és Serdülő Triatlon Országos Bajnokság és Triatlon Váltó Országos Bajnokság augusztus 4-5-én.