Újévi kvartett koncert
2016. január 5-én, kedden, 17.30-kor Jurisics vár lovagtermében a Kelemen Kvartett: Kelemen Barnabás - hegedű, Kokas Katalin - hegedű, Homoki Gábor - brácsa, Fenyő László - cselló ad hangversenyt. Műsor: Henry Purcell: Három Fantázia; Murray Schafer: 3. vonósnégyes (magyarországi bemutató!); Joseph Haydn: d-moll „Kvinten” vonósnégyes Op. 76. No. 2; Bartók Béla: 1. vonósnégyes.
Tagjai:
Kelemen Barnabás - hegedű
Kokas Katalin - hegedű
Homoki Gábor - brácsa
Fenyő László - cselló
A Kelemen Kvartett 2010-ben alakult Budapesten, és hamar hírnevet szerzett, mint az egyik legizgalmasabb fiatal vonósnégyes. 2014-ben a kvartett első helyet ért el a rangos Premio Borciani Vonósnégyes Versenyen. 2011-ben az Ensemble magazin így jellemzi őket: az érzelmek tűzijátéka és az érzések harca a zenében, és a verseny egyik legnagyszerűbb felfedezettjei.
A vonósnégyes 2011-ben megnyerte a Melbourne-i Nemzetközi Kamarazenei verseny Második és Közönségdíját, és a Musica Viva fődíjat, majd ugyanebben az évben a Pekingi Nemzetközi Zenei Verseny első díját. 2012-ben pedig Budapesten a Nemzetközi Végh Sándor Vonósnégyes Versenyen nyert. A Kelemen Kvartett olyan mesterektől tanul, mint Kocsis Zoltán, Komlós Péter, Perényi Miklós, Günter Pichler (Alban Berg Quartet), Rados Ferenc, Schiff András és Takács-Nagy Gábor.
Az első amerikai turnéjukon a Dallas News az elmúlt idők legizgalmasabb elektronikus hegedű-koncertjeként jellemezte őket, és dicsérte a magas színvonalú és élénken interaktív előadást. A legutóbbi nagy fellépések között megtaláljuk a Concertgebouw koncerttermet Amszterdamban, a Bozar-t Brüsszelben, Genfben és Hamburgban Menahem Pressler zongoristával való koncertet, Milánóban a Societa del Quartetto-i fellépést. Ide sorolhatnánk még a Torinóban, Velencében, a Bécsi Musikverein koncertteremben, a Berlini Filharmonikusoknál, a Budapesti Művészetek Palotájában, a Liszt Ferenc Akadémián, és az Eisenstadt-i Esterházy Kastélyban előadott koncertet. Ezen kívül játszottak még a Londoni Wigmore Hall-ban, Münchenben, a Párizsi Louvre Színháztermében, Sydney-ben, Melbourne-ben, Perth-ben, Auckland-ben, a Lockenhaus-i fesztiválon, Kaposváron, a West Cork Music Festival-on és a Ravenna Festival-on, valamint turnén vettek részt Indiában és Mexicóban.
A 2015/2016-os évad legnagyobb fellépései közé tartozik az Amerikai Turné, a Carnegie Hall-ban való debütálással, és más koncertek a Berlini Konzerthaus-ban, Dortmund-ban, a Köln-i Filharmonikusoknál, Bamberg-ben, a Velencei Teatro la Fenice-ben, valamint a Firenzei Ensemble-in-residence-en az Amici della Musica következő három szezonjában és a Reggio Emilia Festival-on. Ezen kívül a Kelemen Kvartett más fesztiválokra is meghívást kapott: Colmar, Nyugat-Cork, Kilkenny, Edinbourgh, Bréma...
Olyan művészekkel játszottak együtt, mint Nicolas Altstaedt, Joshua Bell, Pekka Kuusisto, Lendvay József, Maxim Rysanov, valamint zongoristák: Kocsis Zoltán és Rados Ferenc.
A Kelemen Kvartett mind a négy tagja díjnyertes művész, zenész, csodálják őket mind szólistaként, mind csapattagként, és szakmai szempontból is magas szinten állnak.
A vonósnégyes debütáló CD-je Hunnia (2012) címmel jelent meg, Bartók és Mozart műveivel, és a közelmúltban 2 újabb CD jelent meg: élő felvétel a 2015-ös Lockenhaus Festivál-ról (Bartók&Brahms), és a Liszt Ferenc Akadémia évadnyitó koncertjéről (Schubert: 'Dearh és a lányka). Ezen kívül felvétel készült a Carnegie Hall debütáló koncertjéről is.
Kelemen Barnabás egy 1742-ben készült Guarneri del Gesu hegedűn játszik (ex-Kovács Dénes), Kokas Katalin pedig egy 1698-as Testore hegedűn (Milánó), mindkettő a Magyar Állam támogatásából. Homoki Gábor egy 1864-es Luigi Fabris brácsán játszik, Fenyő László egy 1695-ben készült Matteo Gofriller csellón.