V.BÚI Duatlon OB és Mix-Váltócsapat OB

Balatonbogláron volt a verseny 2019. április 27-28-án, ahol a Kőszegi Triatlon és Úszó Klub 3 csapata és Kovács Levente egyéniben Duatlon Országos Bajnoki címet szerzett! Gratulálunk!

Balatonboglár
2019. április 27-28.
A Kőszegi Triatlon és Úszó Klub 3 csapata és Kovács Levente egyéniben Duatlon Országos Bajnoki címet szerzett!
A hétvégén vettünk részt a sprint távú duatlon országos bajnokságon, aminek már hagyományosnak mondható 5. alkalommal adott helyszínt Balatonboglár. A versenyt nagyon jó körülmények között rendezték. Szerencsére az időjárás is kedvezően alakult, hiszen a hét elején jelzett sok csapadékból csak előző éjjel hullt és a nagy szél miatt a pálya is felszáradt az első futamra. A futás során a sprint távom indulóknak először kétszer, majd a kerékpár után egyszer kellett felfutni a gömbkilátóhoz, de a kisebbeknek is erős emelkedő is tarkította a futópályát. A kerékpározás a 7-es főút teljes lezárása mellett széles jó minőségű aszfalton zajlott.
Először a Gyermek korcsoport küzdelmei zajlottak, melyben erős fiú csapattal álltunk rajthoz. Mind a 6 indulónk szépen versenyzett a sűrű nagy létszámú mezőnyben. Egyéniben Hóbor Lehel állhatott ki a díjazottak közé 5. helyezésével, míg csapatban 1. (Hóbor Lehel, Medvegy András, Laki Barnabás) és 9. (Marton Lázár, Kiss Gábor, Pongrácz Alex) helyezést értünk el. A lányoknál szintén minkét lány indulónk szépen teljesített, ők még kevés versenyen álltak rajthoz, így a versenyrutin szerzése volt az elsődleges cél.
Ezt követően a Serdülők futamai zajlottak. Itt csapatot nem tudtunk állítani (a fiúknál betegség és egyéb kötelező elfoglaltság miatt). Mindhárom versenyzőnk idén került fel ebbe a korosztályba és szépen helytállt. A lányoknál Stumpf Anna ennek ellenére éppen lemaradt a díjazásról, 7. helyezést ért el.
Déltől a legkisebbek foglalták el a pályát. Az Újonc 1 korosztályban 5 lány indulónk is volt így itt is csapatban is érdekeltek voltunk. A fiúknál egyéniben lett Országos Bajnok Kovács Levente végig szoros versenyben (a korosztályában még fiatalabbként), a lányoknál Hóbor Enikő lett 4.-ként díjazott, míg csapatban itt is 1. lett az egyesület (Hóbor Enikő, Ürmös Panka, Kiricsi Flóra összeállításban). Az Újonc 2 korosztályban szintén szép eredményeket értek el versenyzőink, csapatban itt nem szerepeltünk.
Ezt követően a teljes (sprint táv – 5km futás -20km kerékpár – 2,5 km futás) versenyszámaival folytatódtak a küzdelmek. Először a lányok álltak rajthoz. A nőket együtt indították, így külön kellett figyelemmel követni, ki milyen korosztályban indult. A junior és ifi versenyzőknek a korai Triatlon Európa Bajnokság miatt ezt a versenyt a szakvezetés válogatóként is figyelembe vette, ennek megfelelően szoros verseny alakult ki. A lányok itt is szépen szerepeltek, olyannyira, hogy csapatban Országos Bajnoki címet szereztünk Hóbor Eszter, Kovács Anna és Medvegy Nóra összeállításban.
Végül az utolsó futamban voltak még indulóink, itt Thaler Levente szerepelt az ifjúsági fiúk mezőnyében először ezen a távon.
Vasárnap a Mix-váltó OB-val folytatódott a „boglári duatlon hétvégénk”. Ezen a napon csak egy váltóval voltunk érdekeltek a gyermek korosztályban. Ennek ellenére „tovább folytattuk az éremgyűjtést”, hiszen a Básthy Katalin - Hóbor Lehel – Molnár Hanna – Laki Barnabás összeállítású váltónk végül a harmadik helyet szerezte meg, így a verseny zárásakor dobogóra állhattak a gyerekek.
Gratulálok Minden Versenyzőnknek ehhez a nagyon sikeres hétvégéhez!