2016. Április 28., Csütörtök, 09:00 óra, Városháza tanácskozó terme: nyilvános ülés

Lehetőségek
Mentés saját gépre:
Előterjesztés letöltése
Az eredeti dokumentumot - a gyorsabb letölthetőség érdekében - zip formátumba tömörítve tettük letölthetővé.
A zip formátumú állományok megnyitásához használja a WinZip programot, amit közvetlenül letölthet innen.
Off-line olvasás:
Előterjesztés nyomtatása
Kapcsolódó anyagok
Az ülés beharangozója:
Meghívó olvasása
Miről volt szó az ülésen:
Előterjesztések olvasása
1. - Az önkormányzat 2015. évi költségvetéséről szóló 3/2015. (II. 13.) önkormányzati rendelet módosítása.
2. - A 2015. évi költségvetés teljesítéséről szóló önkormányzati rendelet (zárszámadás) megalkotása.
3. - Az önkormányzati adóhatóság anyagi érdekeltségi rendszeréről szóló új önkormányzati rendelet megalkotása.
4. - A lakbértámogatásról szóló 34/2005. (X. 1.) önkormányzati rendelet hatályon kívül helyezése.
5. - Beszámoló az Írottkő Natúrparkért Egyesület és Tourinform 2015. évi tevékenységéről, az egyesület 2016. évi munkaterve.
6. - Beszámoló a Kőszegi Sporthorgász Egyesület 2015. évi tevékenységéről.
7. - Beszámoló a 2015-ben végzett gyermekvédelmi munkáról.
8. - A Területfejlesztési Operatív Program pályázatairól döntés.
9. - A Kőszegi Városüzemeltető Kft. támogatása hulladékgyűjtő gép vásárlásához.
10. - A 2015. évi ellenőrzési terv végrehajtásáról szóló jelentés.
11. - A Kőszegi Közös Önkormányzati Hivatal létrehozásáról szóló megállapodás módosítása.
12. - A Kőszegi Futball Club kérelmére tulajdonosi hozzájárulás megadása.
13. - A Kőszegfalvi SE kérelmére tulajdonosi hozzájárulás megadása.
14. - A 0203/4 és 0199/4 hrsz-ú ingatlanok belterületbe vonása, szolgalmi jog bejegyzés kezdeményezése valamint a 0199/5 hrsz-ú út ingyenes önkormányzati tulajdonba kérése.
15. - Önkormányzat tulajdonú ingatlanok rekreációs célra történő kijelölése.
16. - A Jurisics Ipari Park területének rendezése.
17. - A Kőszegi Városüzemeltető Kft. Felügyelő Bizottságának megválasztása.
18.a - Vagyonügy: A Velemi u. 17/A. III/13. önkormányzati lakás értékesítése.
19. - Jelentések lejárt határidejű határozatokra, beszámoló az átruházott jogkörben hozott döntésekről.
20. - Egy mappában a 2016. április 28-i képviselő-testületi ülés anyagai.
6. napirendi pont:
Beszámoló a Kőszegi Sporthorgász Egyesület 2015. évi tevékenységéről.

BESZÁMOLÓ
A KŐSZEGI SPORTHORGÁSZ EGYESÜLET
2015. ÉVI TEVÉKENYSÉGÉRŐL


Tisztelt Képviselő-testület!

A Kőszegi Sporthorgász Egyesület elnökeként, a Város Képviselő-testülete és az egyesület között megkötött halászati jog és terület haszonbérletéről szóló szerződésben foglalt kötelezettségnek eleget téve terjesztem Önök elé a Kőszegi Sporthorgász Egyesület 2015. évi tevékenységről szóló beszámolót.

A kőszegi 1112/3 helyrajzi számú 6 ha 7554 m2 területű közparkban, valamint a kőszegi 0115 helyrajzi számú 3,8448 ha területű agyaggödör területeken elhelyezkedő horgásztavakon, az egyesület, a szabadidő kulturált eltöltését, az egészséges kikapcsolódást a természetben, a sportszerű eszközökkel és módszerekkel történő horgászatot mind az egyesület tagjai, a városlakók, és a városba érkezők részére biztosította 2015 évben.


Egyesület működése, törvényesség

A Kőszegi Sporthorgász Egyesület vezetősége, bizottságai a belső szabályozások - alapszabály, fegyelmi szabályzat, pénzügyi szabályzat, horgászrend – mentén működött az egész év folyamán, figyelemmel az egyesületekre vonatkozó általános jogi normákra.

Az egyesület vezetése és tagsága éves tevékenysége során, több ezer önkéntes munkaórát teljesít. Az egyesület tisztségviselői tevékenységüket – család, munkahely mellett – díjazás nélkül, társadalmi munkában végzik.

Az egyesület iratai, dokumentációja, tagnyilvántartása naprakész, az alapszabályban előírt közgyűléseket, vezetőségi ülések megtartásra kerültek, az egyesületi élethez szükséges határozatokat megalkotása megtörtént. A kialakított működési rendet, irányítás mechanizmusát fenntartotta a vezetőség. A vezetőség tevékenységében meghatározó a testületi jelleg, tisztázottak a felelősségi viszonyok, és a munkamegosztás.

Az év elején közgyűlés által elfogadott munkatervben rögzítettek elvégezésre kerültek. Az előző évekhez hasonlóan, költségtakarékos, a költségvetéshez ragaszkodó gazdálkodást folytatott az egyesület, mely eredményessége a telepítésekben és fejlesztésekben mutatkozott meg.

A halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII törvény, valamint a vidékfejlesztési miniszter halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013. (XII. 29.) VM rendelete kapcsán az egyesületre - a meglévő feladatokon túlmenően - több adminisztrációs feladatokat írt elő, mely szabályozásoknak való megfelelés, a társadalmi munkában végzett önkéntes óraszám növekedését eredményezte.

A törvényi előírásokhoz igazodva mindkét tó tekintetében elkészítet halgazdálkodási tervnek, halőrzésnek, előírt oktatási, vizsgáztatási rendszernek, az országosan előírt elektronikus nyilvántartási rendszer vezetésének maradéktalanul eleget tettünk.

Taglétszám alakulása

Kőszeg városában az egyik legnagyobb civil szervezetként működik a Kőszegi Sporthorgász Egyesület, önerőből, önfenntartóan.


Az egyesületi taglétszám alakulása az elmúlt három évben .



Az egyesület taglétszáma az elmúlt évekhez képest 2015 évben is növekedést mutatott. A területi jegy kiadását korlátozta egyesületünk. A növekedés során a saját és kettős tagsággal rendelkező horgászok részére a szövetségi vizeken történő horgászatot biztosítottuk. Az egyesület tagnyilvántartása listás és kartonos formában naprakész.

A tavak halállományának, illetve a civil összefogásnak köszönhetően, a nyereségorientált vállalkozásokkal egyesületünk sikeresen vette fel a versenyt.

A napi jegyek igénybevételével - mely a bevételi forrásaink egy része – ismét rekordot döntöttünk az elmúlt évben. A napijegyes horgászok tekintetében az ország szinte minden pontjáról érkeztek városunkba.

A vendégéjszakák számának növekedésénél mára már a horgászat is jelentős szerepet mutat, mivel a natúrpark kártyák (mely szolgáltatás keretében egyesületünk 20% kedvezményt nyújt) igénybevétele többszörösére nőtt.

A jövő szempontjából örvendetesnek mondható a gyermekhorgászaink számának stabilitása, ehhez mindenképpen hozzájárult egyesületünknek a horgász utánpótlás biztosítása érdekében kifejtett számos kezdeményezése, szakkörök, versenyre történő felkészítések, és a gyermektábor.

Kapcsolattartás

Az egyesület ellenőrzésére jogosult szervekkel, hatóságokkal, társszervezetekkel, az év során a kapcsolat tartása folyamatos volt, 2015 évben Ügyészségi vizsgálat egyesületünknél nem történt. Az előírt hatósági kötelezettségeket, elvégeztük, elmaradása egyesületnek nincs.

A 2015. évben több alkalommal vettünk rész az önkormányzatnál a halászati jog gyakorlásával kapcsolatosan egyeztetéseken, haszonbérleti szerződés előkészítésében.

Vezetőség és a tagság közötti kapcsolattartás, a programokról, a haltelepítésekről, és fogadóórákról, a hirdetőtáblán, a székhelyen kihelyezetett értesítésekkel, az ügyfélfogadáson, és személyes tájékoztatón keresztül történtek meg.

A már több éve kimagasló szinten működő egyesületi honlapon (www.koszegitavak.hu) tájékoztatjuk a tagságot és az érdeklődőket. Az írott és elektronikus médiákban az egyesület életéről, tevékenységéről széles körben adtunk tájékoztatást, mely öregbítette Kőszeg Város hírnevét is.

Az egyesület és helyi vállalkozók között kialakult kapcsolatoknak köszönhetően, az év folyamán több fejlesztést, állagfenntartást tudtunk megvalósítani, mely a helyi összefogás eredményének köszönhető.

A Kőszegi Rendőrkapitánysággal megkötött együttműködési megállapodásban foglaltak alapján az ellenőrzések, illetve a tavak közbiztonsága érdekében a szükséges intézkedések megtörténtek.

Az érettségihez kötött közösségi szolgálat lebonyolítása érdekében egyesületünk a megye több iskolájában tanuló diákok részére biztosította, a diákok környezetvédelmi, és gyermek felügyeleti munkájuk elvégzését, mellyel segítették az egyesület munkáját.

Gazdálkodás

Az egyesület bevételei a tagdíjakból, horgászterületi jegyekből, napijegy értékesítésből, illetve az ADÓ 1%-ából állt, kijelenthető, egyesületünk önfenntartó. 2015 évben a Polgármesteri támogatási keretből 40.000.- Ft támogatásban részesültünk a nyárbúcsúztató rendezvényünkre, mely összeggel határidőben elszámoltunk, más támogatást, pénzügyi segítséget nem kaptunk.

Az egyesület vagyona ez évben is gyarapodott, tárgyi eszközök tekintetében, valamint bemutatóház berendezéseivel, fejlesztésével, így továbbra is 3 millió forintot meghaladó tárgyi eszközzel rendelkezik egyesületünk.

Egyesületünk pénzügyi felügyeletét az Ellenőrző Bizottság végezte, illetve a számviteli törvény szerinti egyéb szervezetek egyszerűsített beszámolóját az erre szakosodott könyvelő iroda készítette el, melyet az egyesület közgyűlése megtárgyalt és elfogadott.

Az egyesület gazdálkodása 2015 évben is a korábbi éveknek megfelelően költségvetéshez ragaszkodó volt. A tervezett összegek teljesültek, meghaladták a várt bevételeket, viszont az egyesület működtetése, horgászattal kapcsolatos díjak évről évre nőnek, melyek a tavak horgászvíz besorolásának fenntartásához nélkülözhetetlen kiadásokat vonnak maguk után, de ennek ellenére a tervezett halasítást növelni lehetett, és a tervezett fejlesztések sem maradtak el. A bevételezett összegből a Szövetségi, FM, NÉBIH, Vízügy és egyéb hatósági díjakat határidőre teljesítettük, melyek az összbevétel több mint 50%-át tették ki.

A kiadási oldalon tervezett költségek - a lehetőségekhez mérten – csökkentése megtörtént, az egyesület zavartalan működése érdekében. Napijegy értékesítés, a korábbi évekhez hasonlóan, a város több pontján biztosított volt, bizományosi szerződés keretében helyi vállalkozók (Tompa Szilárd, Török Tamás), és helyi szervezetek (Önkéntes Tűzoltóság, Natúrpark iroda) bevonásával.

Halgazdálkodás, telepítések

Az egyesület vezetősége, a teljes tagság igényeinek kiszolgálása érdekében, a halasítás mennyiségi és minőségi megvalósítására kiemelt figyelmet fordít. A szigorú, egyben kötött gazdálkodásnak köszönhetően, folyamatosan az évenkénti tervezett 50 mázsa hal telepítési mennyiséget meghaladóan történt telepítés a 2015-es évben is.

Mindenkinek tetsző halasítás nincs, mindig lesz eltérő álláspont méret, faj, mennyiség tekintetében, de a kompromisszumra törekedik a vezetőség.

Az elmúlt évekhez hasonlóan 2015-ben is a telepítések nagy részét a ponty tette ki, de került vizeinkbe csuka, keszeg is. Tavainkban kapitális méretű pontyok, amurok mellett megtalálható a csuka, süllő, harcsa, busa, compó, kárász és a keszeg több változata is, mely a megye horgászai körében is felkeltette a figyelmet. A leadott fogási naplók tekintetében megállapítható, hogy a telepített halamennyiség 2/3-a került visszafogásra, így intenzíven telepítettnek minősülnek a kezelt vízterületek.

Környezetvédelmi tevékenység.

A táj és a települési környezet harmonikus fejlesztése, természetes környezet megőrzése, környezettudatos szemléletmód kialakítása, turisztikai fejlődés elősegítése, horgászsport népszerűsítése érdekében a halismereti tanösvény karbantartását, fejlesztését, illetve a Horgászoktató és bemutató ház folyamatos bővítését, üzemeltetését elvégezte az egyesület. A közterület ivóvíz, és villamos árammal történő ellátását követően a közüzemi számlák kiegyenlítésre kerültek, elmaradások nélkül.

A környezetvédelmi tevékenységet, az egyesület saját bevételeiből végzi, valamint önkéntes, díjazás nélküli társadalmi munkákkal valósíja meg, számtalan helyi vállalkozó önzetlen segítségével, így az elvégzett munka értéke a több millió forintot meghaladta, mint pénzben, mint önkéntes munkában. A tavak környezetéről a városlakók és a városba érkezők kirándulók pozitív visszajelzése több fórumon is megjelent.

A fentieken túlmenően a részletek felsorolását mellőzve az egyesület a tó vízszintjének stabilizálását, víz minőségének javítását, a tavak környezeti állapotának megóvását, karbantartását, felújítását az év folyamán egyesületünk tagjai végezték el, helyi önkéntesek, egyesülettel szimpatizáló városlakók bevonásával. A környezet állagának fenntartása érdekében az önkéntesek hetente minimum két alkalommal, immáron 38 éves szeméttárolók kiürítését, időjárás függvényében tavasztól őszig havi két alkalommal a fűnyírást, cserjék, fák gondozását végzik el szabadidejükben, újítják cserélik a köztéri bútorokat, és fejlesztik önköltségesen a kezelt területeket.

A csónakázó tó vízutánpótlásának ellátása a malomárokból 2015 évben folyamatos volt, de továbbra is folyamatos felügyeletet, leterheltséget okoz egyesületünk részére a víz betáplálásának figyelemmel kisérése, különösen a halak ívási és a nyári nagy meleg idején. A Nemezgyári zsilip kezelőjével, problémamentes munkakapcsolat alakult ki az év folyamán.

Rendezvények, versenyek

Egyesületünk 2015. évben is gazdag programokkal, rendezvényekkel várta tagjait, város lakóit, valamint a városba érkezőket.

- az év kezdetével az új állami horgászjegyek, éves területi jegyek forgalmazása közel 100 munkaórában folyt - a megnövekedett adminisztrációs feladatokra tekintettel -, és további háttérnyilvántartás, adat rögzítést további 2 főt vett igénybevételét tette szükségessé.
- általános iskolás gyermekeknek horgászszakkört szerveztünk,
- a megye általános iskolái körében kiírt horgászvetélkedőre történő felkészítés is eredményesen zárult, melynek eredményeként a városunkat képviselő kisiskolások a döntőbe jutottak, és kiemelkedő eredménnyel zártak,
- horgász gyermektábort szerveztünk, mely a gyermekek körében egyre népszerűbb és kedvelté vált. A programok között a horgász elméleti tudás mellett jutott idő kirándulásra, szórakozásra, természetesen az elmaradhatatlan horgászat mellett. A táborban 32 fő gyermek felügyeletét, oktatását, közel 10 fő önkéntes horgász látta el.
- megye horgászegyesületei közt kiírt egyéni, csapatbajnokságon egyesületünket képviselő horgászok sikeres eredményekkel gazdagították egyesületünk hírnevét.
- kiemelt rendezvények közt említeném, IPA horgászverseny, egyesületi felnőtt, nyílt horgászverseny, tavaszi és őszi Kőszegi Bojlis kupát, Írottkő vándorkupát, Kőszeg legjobb sporthorgásza versenysorozatot.
- egyesület tagjai részére horgászattal egybekötött kirándulást szerveztünk, valamint Budapestre a Horgászkiállítás és Vásárra is eljutottunk.
- kőszegi csónakázó tavon NYÁRBÚCSÚZTATÓ rendezvényét szervezte meg egyesületünk, melynek keretében 4 x 4 órás páros horgászversenyre és a baráti társaságok, civil- és társadalmi szervezetek főzőversenyére került sor. A rendezvényen Sopronból, Szombathelyről, Sárvárról, Körmendről, Vépről és nem utolsó sorban Kőszegről közel kétszáz fő vett részt.
- fent említett rendezvényeken túlmenően egyesületünk biztosította a kezelt területeken más civil szervezetek, közösségek részére a kikapcsolódást, segítve az egyesület rendelkezésére álló eszközökkel.
- kőszegi csónakázó tavon került megrendezésre a Vasutasok Szakszervezete szombathelyi és pécsi területi képviseletének horgászversenye, mely mutatja, hogy tavaink egyre szélesebb körben váltak elismertté.
- egyesületünk által szervezett programokon felül, a városi civil szervezetek, iskolák, baráti társaságok számtalan programot szervezetek a kezelt, karbantartott területekre.

Az egyesületi alapszabályában megfogalmazott célokat, a horgászat céljának érvényesülését, a kifogott hallal való ésszerű, kíméletes bánásmódra nevelést, a szabadidő kulturált eltöltését, illetve az egészséges kikapcsolódást a természetben kívánja elősegíteni az egyesület vezetése, ezzel is népszerűsítve az egyesületet és nem utolsó sorban Kőszeg város hírnevét.

2015 évre kitűzött főbb céljaink és megvalósításuk

1., Városi terület gondozásának átvállalása, szabadidős tevékenység kialakítása.

Kérelmünkre, az egyesület által kezelt csónakázó tó melletti 1112/2 helyrajzi számú városi közterület - a Képviselő testületet hozzájárulásával -, egyesületünk gondozásába került. A tópartra érkező horgászkísérők, kirándulók részére egy folyamatosan karbantartott füves területet hoztunk létre, melyen kiskapus futballpályát, petang pályát, gyermekek részére biztonságos játékteret biztosítottunk, így a szabadidős tevékenységet növelve a város területén.

2., Halgazdálkodási jog felülvizsgálata, szerződés meghosszabbítása.

A halgazdálkodási jog haszonbérletére vonatkozó szerződést a csónakázó és téglagyár tó tekintetében, az Önkormányzattal összhangban felülvizsgáltuk, a jogszabályváltozásokat, halgazdálkodással kapcsolatos jogi normaszövegek kiegészítésével a Tisztelt Képviselőtestülettel megtárgyalva meghosszabbításra került.

3., Nyilvános WC kialakítása

Kicsit már részünkről kellemetlen a nyilvános WC problémája, de sajnos egyesületünk vezetőit, tagjait, a tó körül önkéntes munkálatokat végzőket érik a kérdések.

A 2015-es évben is, a város ideiglenesen mobil WC felállításával próbálta a keletkezett hiányt pótolni. Egyesületünk kinyilvánította, hogy a mielőbbi rendezésében aktív szerepet kíván vállalni, melynek során az elhelyezés, kialakítás tekintetében javaslattal élt, illetve az egyesület saját költségén a város tulajdonában lévő területet közművel ellátta (Víz, Villany), és fizeti annak költségeit.

Város szinte egyetlen zöld szigeteként funkcionáló több mint 10 hektáros egybefüggő területen, városi, iskolai, civil szervezetek rendezvényein túlmenően kiránduló csoportok, városba érkező turisták száma fokozatosan nő, melynek során a látogatottság több ezer főt is kitesz egy szezonban, és várjuk a probléma megoldását.

4., Csónakázó tó bővítése, látványtó létrehozása.

Egyesületünk Közgyűlésének határozata alapján - Képviselő testület elvi hozzájárulásával -, kiemelkedő célként szerettük volna megvalósítani fejlesztési elképzelésünket.

A megvalósulás alapfeltételeként őszi célul tűztük ki az alapvizsgálatokat, kiértékeléseket, melyeket szakemberek bevonásával végzünk. Az egyesület anyagi, és adminisztrációs leterheltsége miatt, a munkálatokat ez év tavaszán kívánjuk elvégezni.

5., Szolgáltatások bővítése.

Az év végén szerződést kötött az egyesület a tó mellett található büfé üzemeltetésére. A plussz feladat mellett két fő részére biztosítunk főállásban munkát, és egyszerűsített foglalkoztatásban is alkalmazunk személyeket. A büfében hűsítő italok, jégkrémek mellett a horgászcikkek is helyet kapnak a bővülő árukínálat mellett. Szeretnénk, hogy a helyi lakosok, horgászok mellett, városunkba érkező turistákat kulturált környezetben, a város „zöld szigetén” vendégül tudjuk látni.


Engedjék meg, hogy a Kőszegi Sporthorgász Egyesület nevében mondjak köszönetet Kőszeg Város Önkormányzatának a sporthorgászathoz nyújtott segítségért és kérjem Önöket, hogy a jövőben is támogassák egyesületünk céljait.

Kérem a Tisztelt Képviselő testületet, hogy az egyesület 2015. évre vonatkozó beszámolóját fogadja el.


Kőszeg, 2016. április 5.


Köszönettel és Tisztelettel:

Kelemen Péter
Kőszegi Sporthorgász Egyesület
Elnöke


HATÁROZATI JAVASLAT

Kőszeg Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a Kőszegi Sporthorgász Egyesület 2015. évi tevékenységéről szóló beszámolót elfogadja.