Concordia-Barátság Énekegyesület
A jelenlegi kórus az 1859-ben alapított Concordia és az 1962-ban alakult Barátságkórusok 1985-ben történt egyesítésével jött létre. Az 1987-es rendes évi közgyűlésén az énekkar az egyesületi formát választotta.
Concordia-Barátság Énekegyesület
Telefon: +36 30 9398680, +36 30 292 20 65Weboldal: http://concordia-b.gportal.hu/
A jelenlegi kórus az 1859-ben alapított Concordia és az 1962-ban alakult Barátságkórusok 1985-ben történt egyesítésével jött létre.
Az alapszabály az egyesület céljaként és feladataként az alábbiakat fogalmazta meg: Kőszeg város kóruséneklést szerető polgárainak összefogása, részükre rendszeres, közös éneklési lehetőséget teremve a 150 éves múltra visszatekintő kőszegi kórushagyományok ápolása, értékeinek megőrzése és gyarapítása érdekében.
Kőszeg város képviselete hazai és külföldi kórushangversenyeken, dalostalálkozókon, közreműködés a városi ünnepélyeken, rendezvényeken.
Az egyesület jelenlegi létszáma 40 fő. Heti két próbával folytatják a kóruséneklés hagyományát, ápolják a zene szeretetének fontosságát. 1978 óta minden karácsonykor megható hangulatú hangversennyel kívánnak békés, boldog ünnepeket a város lakóinak.
Szinte megalakulásuktól képviselték Kőszeget az olasz, osztrák, német, magyar stb. partner- és testvérvárosokban öregbítve szülővárosuk hírnevét, hirdetve a kultúra kiapadhatatlan forrását.
Szilágyi Miklós karnagy 2013-tól irányítja a kórus művészeti munkáját. Ez év márciusától új vezetőség vette át a kórus ügyeinek intézését, életének formálását. Új célokkal és elképzelésekkel, nagy lelkesedéssel igyekeznek megteremteni a működés optimális feltételeit, új távlatokat keresve a fejlődéshez, a szakmai megújuláshoz.
A legfontosabb céljuk azonban új tagok toborzása. Az énekkar folyamatosan várja az olyan emberek jelentkezését, akik szeretik a zenét, szeretnek közösséghez tartozni.
A Concordia-Barátság Énekegyesület ara törekszik, hogy az elkövetkező években, évtizedekben is megbecsült "kincse" maradjon Kőszeg város kulturális életének.
Egyesületi elnök:
Szilágyi Imre
Művészeti vezető:
Szilágyi Miklós