2017. November 30., Csütörtök, 09:00 óra, Városháza tanácskozó terme: nyilvános ülés

Lehetőségek
Mentés saját gépre:
Előterjesztés letöltése
Az eredeti dokumentumot - a gyorsabb letölthetőség érdekében - zip formátumba tömörítve tettük letölthetővé.
A zip formátumú állományok megnyitásához használja a WinZip programot, amit közvetlenül letölthet innen.
Off-line olvasás:
Előterjesztés nyomtatása
Kapcsolódó anyagok
Az ülés beharangozója:
Meghívó olvasása
Mi történt az ülésen:
Jegyzőkönyv olvasása
Miről volt szó az ülésen:
Előterjesztések olvasása
1.a - A 2017. évi költségvetésről szóló 1/2017. (II. 15.) önkormányzati rendelet módosítása.
1.b - Beszámoló a 2017. évi költségvetés III. negyedévi teljesítéséről.
2. - A szociális igazgatásról és az egyes szociális ellátási formák szabályairól szóló 7/2014. (II. 28.) önkormányzati rendelet módosítása.
3. - A gyermekjóléti ellátási formákról és a gyermekétkeztetésről szóló 8/2014. (II. 28.) önkormányzati rendelet módosítása.
4. - Tájékoztató Kőszeg és térsége foglalkoztatási helyzetéről.
5. - A településfejlesztéssel, településrendezéssel és településkép-érvényesítéssel összefüggő partnerségi egyeztetés helyi szabályairól szóló önkormányzati rendelet megalkotása.
6. - Kőszeg Város Települési Arculati Kézikönyvének jóváhagyása.
7. - Kőszeg város településrendezési eszközeinek V. módosítása (Déli városrész közlekedésfejlesztése c. projekt részét képező Pogányi út és a Gábor Áron utca csatlakozás) - végső elfogadás.
8. - A 87-es főút Kőszeg-B61a Rattersdorf (Rőtfalva) összeköttetés megvalósítása érdekében a településrendezési eszközök módosításával kapcsolatos javaslatok, vélemények elfogadásáról szóló döntés meghozatala.
9. - A Kőszeg 0117/3 hrsz-ú ingatlan (napelempark) vonatkozásában a településrendezési eszközök módosításával kapcsolatos javaslatok, vélemények elfogadásáról szóló döntés meghozatala.
10. - Kőszeg Város és Térsége Társulása megszüntetésével kapcsolatos döntések meghozatala.
11. - A tervezett napelemparkkal kapcsolatos döntések meghozatala.
12.a - Javaslat a hulladékgazdálkodási közszolgáltatással kapcsolatos feladatok ellátásáról szóló megállapodás jóváhagyására.
12.b - A hulladékgazdálkodás jövőbeni ellátásával kapcsolatos javaslat megtárgyalása.
13.a - A fizető parkolók működésének és igénybevételének rendjéről szóló 16/2015. (VI. 26.) önkormányzati rendelet módosítása.
13.b - Beszámoló a fizető parkolók működéséről.
14. - Parkolók kialakítása a Kiss János lakótelepen.
15. - 9 személyes mikrobusz vásárlása.
16. - A TOP-5.1.3-16 kódszámú, „ Otthonunk Kőszeg-hegyalja - a helyi identitás erősítése közösségfejlesztési módszerekkel” c. pályázat benyújtása.
17. - Krizmanich István megbízási szerződése.
18. - A Kőszegi Városüzemeltető Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatójának a kinevezése.
19. - Vagyonügy: Megüresedett önkormányzati bérlakások hasznosítása (Rohonci u. 46/B., Pék u. 19. fsz. 2.).
20. - Jelentések lejárt határidejű határozatokra, beszámoló az átruházott jogkörben hozott döntésekről.
21. - Egy mappában a 2017. november 30-i képviselő-testületi ülés anyagai.
22. - Rendkívüli előterjesztés: a helyi adókról szóló 35/2012. (XII. 1.) önkormányzati rendelet módosítása
23. - Rendkívüli előterjesztés: Kőszegi tanuló támogatása az Arany János Tehetséggondozó Programban.
5. napirendi pont:
A településfejlesztéssel, településrendezéssel és településkép-érvényesítéssel összefüggő partnerségi egyeztetés helyi szabályairól szóló önkormányzati rendelet megalkotása.

Tisztelt Képviselő-testület!

Az építésjogi szabályozási környezet módosítása során a tavalyi évben megjelent a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény (továbbiakban: törvény), valamint a törvény végrehajtási rendeleteként a módosított, a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI.18.) Korm. rendelet (továbbiakban: kormányrendelet).
A kormányrendelet VI. Fejezete rendelkezik a településfejlesztési koncepció, az integrált településfejlesztési stratégia, a településrendezési eszközök, a településképi arculati kézikönyv és a településképi rendelet készítése, módosítása egyeztetésének és elfogadásának közös szabályairól.
A kormányrendelet 28.§ (1) bekezdése szerint a koncepciót, a stratégiát, a településrendezési eszközöket, a kézikönyvet és a településképi rendeletet a polgármester egyezteti a partnerségi egyeztetés szerinti érintettekkel, a 9. melléklet szerinti érintett államigazgatási szervekkel, az érintett területi és települési önkormányzatokkal.
A kormányrendelet 28.§ (2) bekezdése szerint a lakossággal, érdekképviseleti, civil és gazdálkodó szervezetekkel, vallási közösségekkel történő véleményeztetés a helyi adottságoknak megfelelően, a feladat jellegének figyelembevételével a partnerségi egyeztetés szabályai szerint történik.
Kőszeg Város Önkormányzatának Képviselő-testülete 2017. június 29-i ülésén elfogadta „Kőszeg Város Önkormányzatának a település¬fejlesztéssel, településrendezéssel és településkép-érvényesítéssel összefüggő Partnerségi Egyeztetés Szabályzatát” a 110/2017. (VI. 29.) képviselő-testületi határozatával.
A szabályzat hatályba lépése után indult eljárásokban már az egyeztetések ennek megfelelően történtek. Így a kormányrendelet 29/A. §-a és a hivatkozott képviselő-testületi határozat alapján az arculati kézikönyv és a településképi rendelet készítése során társadalmi bevonás keretében a szabályzat szerinti partnereket 2017. augusztus 9-én megtartott lakossági fórumon tájékoztattuk az eljárás megindításáról. A 2017. október 11-én megtartott újabb lakossági fórum szintén e határozat szabályainak figyelembe vételével zajlott, ahol bemutattuk az elkészült arculati kézikönyv egyeztetési anyagát a partnereknek, valamint a tárgyalásos eljárásban lebonyolított „Kőszeg déli Városrész Közlekedésfejlesztése” című TOP-3.1.1-15-VS1-2016-00001 számú projekt részét képező Pogányi út és a Gábor Áron utca csatlakozását érintő rendezési tervmódosítás egyeztetési anyagát.
Időközben a törvény módosult és a 12. § kiegészült egy új (4) bekezdéssel, melyben felhatalmazást kap az önkormányzat, hogy széleskörű társadalmi bevonás és a nyilvánosság biztosítása érdekében, a helyi adottságoknak megfelelően rendeletben állapítsa meg a településfejlesztési koncepció, az integrált településfejlesztési stratégia, a településrendezési eszközök, a kézikönyv és a településképi rendelet készítéséhez, módosításához a lakosság, érdekképviseleti, civil és gazdálkodó szervezetekkel, vallási közösségekkel (partnerek) történő (partnerségi) egyeztetés részletes szabályait.
Ezen felhatalmazás alapján készült az előterjesztéshez tartozó rendelet tervezet, oly módon, hogy a hatályban lévő Partnerségi Egyeztetés Szabályzatban megfogalmazott előírások változatlanul maradnak, a folyamatban lévő rendezési tervmódosítások eljárásmódja nem változik meg.
A mellékelt, a településfejlesztéssel, településrendezéssel és településkép-érvényesítéssel összefüggő partnerségi egyeztetés helyi szabályairól szóló rendelet-tervezet a fenti követelményeknek megfelelően a város és az önkormányzat helyi adottságainak figyelembe vételével, illetve az országos jogszabályoknak megfelelően készült. A rendelet elfogadásával egyidejűleg az ugyanezen tárgyban hozott 110/2017. (VI. 29.) képviselő-testületi határozatot természetesen vissza kell vonni.

Az előterjesztést a Pénzügyi, Jogi és Rendészeti Bizottság, valamint a Városfejlesztési, Idegenforgalmi, Környezetvédelmi és Vagyonügyi Bizottság megtárgyalta és mindkét bizottság egyhangúlag elfogadásra ajánlja.


Tisztelt Képviselő-testület!

Kérem, hogy az előterjesztést megtárgyalni, a határozati javaslatot és a partnerségi egyeztetésről szóló rendeletet elfogadni szíveskedjen.

Kőszeg, 2017. november 23.

A polgármester nevében:

Bertók Sándor s.k.
Kőszeg Város Főépítésze








HATÁROZATI JAVASLAT

Kőszeg Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a Kőszeg Város Önkormányzatának a településfejlesztéssel, településrendezéssel és településkép-érvényesítéssel összefüggő Partnerségi Egyeztetés Szabályzatának elfogadásáról szóló 110/2017. (VI. 29) képviselő-testületi határozatát 2017. december 1. napjával visszavonja.

Kőszeg Város Önkormányzata Képviselő-testületének
…./2017. (XI. ...) önkormányzati rendelete
a településfejlesztéssel, településrendezéssel és településkép-érvényesítéssel összefüggő partnerségi egyeztetés helyi szabályairól



Kőszeg Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény 12. § (4) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 1. pontjában, és a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény 2. § (2) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva, a következőket rendeli el:

1. Általános rendelkezések

1. § Kőszeg Város településfejlesztési koncepciójának (a továbbiakban: koncepció), integrált településfejlesztési stratégiájának (a továbbiakban: stratégia), településrendezési eszközeinek, településképi arculati kézikönyvének (a továbbiakban: kézikönyv),és településképi rendeletének vagy azok módosításának a lakossággal, érdekképviseleti, civil és gazdálkodó szervezetekkel, vallási közösségekkel, továbbá a tervezetek iránt érdeklődést mutató más személyekkel és szervezetekkel(a továbbiakban együtt: partnerek) történő véleményeztetése a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló kormányrendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet) és jelen rendeletben meghatározott szabályok szerint történik.

2. § (1) A partnerségi egyeztetésben partnerként vehetnek részt különösen:
a) a Kőszeg közigazgatási területén ingatlannal rendelkezni jogosult természetes vagy jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet,
b) a kőszegi székhellyel, telephellyel rendelkező gazdálkodó szervezet,
c) a kőszegi székhellyel bejegyzett civil szervezet,
d) a környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. törvény 98. § (2) bekezdés c) pontja alapján a településrendezési eszközök véleményezési eljárásába - a partnerségi egyeztetés megkezdése előtt legalább 30 napnál korábban - a polgármesternél írásban bejelentkező egyéb szervezet.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározottakon kívül a partnerségi egyeztetésben partnerként vehet részt a tervezetek iránt érdeklődést mutató más személy és szervezet.

2. A partnerek tájékoztatásának módja és eszközei

3. § (1) A koncepció és a stratégia készítése esetén a partnerek tájékoztatása – a Korm. rendelet szerinti előzetes és munkaközi tájékoztató keretében –
a) közterületen elhelyezett önkormányzati hirdetőfelületen,
b) a Kőszegi Közös Önkormányzati Hivatal (9730 Kőszeg, Jurisics tér 8.) épületében található hirdetőtáblán elhelyezett hirdetmény útján,
c) helyi lapban és Kőszeg Város honlapján (www.koszeg.hu) közzétett hirdetmény útján, és
d) lakossági fórum keretén belül szóban
történik.
(2) A koncepció és a stratégia módosítása esetén a partnerek tájékoztatása az elkészült tervezetről – a Korm. rendelet szerinti munkaközi tájékoztató keretében –a www.koszeg.hu honlapon közzétett hirdetmény útján vagy közterületen elhelyezett önkormányzati hirdetőfelületen történik.

4. § A kézikönyv és a településképi rendelet készítése vagy módosítása esetén a partnerek tájékoztatása – a Korm. rendelet szerinti előzetes és munkaközi tájékoztató keretében –
a) közterületen elhelyezett önkormányzati hirdetőfelületen,
b) a Kőszegi Közös Önkormányzati Hivatal (9730 Kőszeg, Jurisics tér 8.) épületében található hirdetőtáblán elhelyezett hirdetmény útján,
c) helyi lapban és Kőszeg Város honlapján (www.koszeg.hu) közzétett hirdetmény útján, és
d) lakossági fórum keretén belül szóban
történik.

5. § (1) A településrendezési eszközök teljes eljárásban történő készítése vagy módosítása esetén a partnerek tájékoztatása – a Korm. rendelet szerinti előzetes és munkaközi tájékoztató keretében –
a) közterületen elhelyezett önkormányzati hirdetőfelületen,
b) a Kőszegi Közös Önkormányzata Hivatal (9730 Kőszeg, Jurisics tér 8.) épületében található hirdetőtáblán elhelyezett hirdetmény útján,
c) helyi lapban és Kőszeg Város honlapján (www.koszeg.hu) közzétett hirdetmény útján, és
d) lakossági fórum keretén belül szóban
történik.
(2) A településrendezési eszközök egyszerűsített eljárásban történő módosítása esetén a partnerek tájékoztatása az elkészült tervezetről – a Korm. rendelet szerinti munkaközi tájékoztató keretében –
a) közterületen elhelyezett önkormányzati hirdetőfelületen,
b) a Kőszegi Közös Önkormányzata Hivatal (9730 Kőszeg, Jurisics tér 8.) épületében található hirdetőtáblán elhelyezett hirdetmény útján,
c) helyi lapban és Kőszeg Város honlapján (www.koszeg.hu) közzétett hirdetmény útján, és
d) lakossági fórum keretén belül szóban
történik.
(3) A településrendezési eszközök tárgyalásos eljárásban történő készítése vagy módosítása esetén – a (4) bekezdés szerinti eset kivételével, - a partnerek tájékoztatása az elkészült tervezetről, - a Korm. rendelet szerinti munkaközi tájékoztató keretében –
a) közterületen elhelyezett önkormányzati hirdetőfelületen,
b) a Kőszegi Közös Önkormányzata Hivatal (9730 Kőszeg, Jurisics tér 8.) épületében található hirdetőtáblán elhelyezett hirdetmény útján,
c) helyi lapban és Kőszeg Város honlapján (www.koszeg.hu) közzétett hirdetmény útján, és
d) lakossági fórum keretén belül szóban
történik.
(4) A településrendezési eszközök készítésének vagy módosításának tárgyalásos eljárása során, a Kormány által rendeletben kihirdetett veszélyhelyzet esetén, az érintett településen a veszélyhelyzet következményeinek a felszámolása vagy a további, közvetlenül fenyegető veszélyhelyzet megelőzése miatt indokolt, a partnerek tájékoztatása az elkészült tervezetről – a Korm. rendelet szerinti munkaközi tájékoztató keretében, - a www.koszeg.hu honlapon közzétett hirdetmény útján történik.
(5) A településrendezési eszközök állami főépítészi eljárásban történő módosítása esetén a partnerek tájékoztatása az elkészült tervezetről – a Korm. rendelet szerinti munkaközi tájékoztató keretében – a www. koszeg.hu honlapon közzétett hirdetmény útján vagy közterületen elhelyezett önkormányzati hirdetőfelületen történik.

6. § (1) A hirdetménynek – előzetes tájékoztató esetén - tartalmaznia kell:
a) az érintett államigazgatási szervek számára tájékoztatásra bocsátott dokumentumot,
b) a partnerek észrevételeinek benyújtására nyitva álló határidőt,
c) a postacímet vagy elektronikus levélcímet, ahova az észrevétel megküldhető, és
d) a személyes adatok kezelésével összefüggő tájékoztatást.
(2) A hirdetménynek – munkaközi tájékoztató esetén - tartalmaznia kell:
a) az érintett államigazgatási szervek számára tájékoztatásra bocsátott dokumentumokat, tárgyalásos és állami főépítészi eljárás esetén, legalább a tervezet összefoglaló leírását és az elkészült jóváhagyandó munkarészeket,
b) a partnerek észrevételeinek benyújtására nyitva álló határidőt,
c) a postacímet vagy elektronikus levélcímet, ahova az észrevétel megküldhető, és
d) a személyes adatok kezelésével összefüggő tájékoztatást.

7. § (1) A lakossági fórum esetén annak tárgyáról, helyéről és idejéről a lakossági fórum előtt legalább 8 nappal Kőszeg város honlapján (www.koszeg.hu) és a Kőszegi Közös Önkormányzati Hivatal (9730 Kőszeg, Jurisics tér 8.) épületében található hirdetőtáblán elhelyezett hirdetmény útján közzétett hirdetmény útján kell kiértesíteni a partnereket.
(2) A partnerek Kőszeg Város honlapján (www.koszeg.hu) a tervezetekbe betekinthetnek, a Kőszegi Közös Önkormányzati Hivatalban ügyfélfogadási időben nyomtatott formában azt megtekinthetik, azzal kapcsolatban felvilágosítást kaphatnak.

3. A javaslatok, vélemények dokumentálásának és nyilvántartásának módja

8. § (1) A partnerek a lakossági fórumon szóban észrevételt tehetnek, amelyet jegyzőkönyvbe kell foglalni. A lakossági fórumot követő 8 napon belül, valamint lakossági fórum hiányában a hirdetmény közzétételét számított 8 napon belül a partnerek írásos észrevételeket tehetnek az alábbi módokon:
a) papíralapon a polgármesternek címezve, Kőszeg Város Önkormányzatának címére (9730 Kőszeg, Jurisics tér 8.) történő megküldéssel, vagy
b) elektronikus levélben a hirdetményben meghatározott e-mail címre történő megküldéssel, amennyiben a hirdetmény ilyet tartalmaz.
(2) Az (1) bekezdés szerint beérkezett vélemények tisztázása érdekében a polgármester a véleményező partnerrel meghívásos egyeztető tárgyalás keretében további egyeztetést kezdeményezhet, amelyről jegyzőkönyvet kell készíteni.
(3) A szakmai javaslatok alapján a főépítész a vélemények, javaslatok elfogadására, el nem fogadás esetén indokolására vonatkozó döntés-tervezetet készít.

9. § (1) A jelen rendeletben foglaltak szerint beérkezett véleményeket, javaslatokat a főépítész a tárgy és az eljárási szakasz rögzítésével, a beérkezés sorrendjében nyilvántartja.
(2) Az (1) bekezdés szerinti nyilvántartás az alábbiakat tartalmazza:
a) a véleményező, javaslattevő
aa) személyes adatai kezeléséhez történő hozzájárulása esetén nevét, továbbá lakhelyét, székhelyét, vagy telephelyét, vagy
ab) személyes adatai kezeléséhez történő hozzájárulása hiányában a személyi, vagy szervezeti véleményező partneri körbe tartozására történő utalást,
b) a vélemény beérkezésének időpontját,
c) a vélemény, javaslat rövid tartalmát, és
d) a véleményezési szakasz lezáró, vagy a véleményt, javaslatot elfogadó, vagy elutasító képviselő-testületi határozat számát, illetve hatáskör átruházása esetén a polgármester döntését.

4. Az elfogadott koncepció, stratégia, kézikönyv, településképi rendelet és településfejlesztési eszköz nyilvánosságát biztosító intézkedések

10. § A polgármester gondoskodik az elfogadott koncepció, stratégia, kézikönyv, településképi rendelet és településrendezési eszköz elfogadást követő 15 napon belüli közzétételéről, a www.koszeg.hu honlapon.

5. Záró rendelkezések

11. § E rendelet 2017. december 1-jén lép hatályba.
12. § E rendelet rendelkezéseit a hatályba lépését követően indult eljárásokban kell alkalmazni.


Huber László s.k. Dr. Zalán Gábor s.k.
polgármester jegyző




ELŐZETES HATÁSVIZSGÁLATI LAP

a településfejlesztéssel, településrendezéssel és településkép-érvényesítéssel összefüggő partnerségi egyeztetés helyi szabályairól
szóló rendelet-tervezethez

(a jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 17. §-a alapján)


A tervezett jogszabály várható következményei, különösen

I. társadalmi hatásai:
A településképi rendelet, a települési arculati kézikönyv, a településfejlesztési koncepció, az integrált településfejlesztési stratégia, a településrendezési eszközök egyeztetésének és elfogadásának folyamata során, széles társadalmi egyeztetéssel megvalósul a teljes körű nyilvánosság biztosítása.

II. gazdasági hatásai:
A társadalmasításnak nincs gazdasági hatása

III. költségvetési hatásai:
A tervezetnek költségvetési hatása nincs.

IV. környezeti következményei:
A partnerek véleményének figyelembe vételével lehetőség nyílik környezetünk élhetőbbé tételére.

V. egészségi következményei:
A lakosságnak jobb közérzetet biztosít az a tény, hogy véleményükkel befolyásolhatják az őket érintő döntéseket.

VI. adminisztratív terheket befolyásoló hatásai:
A partnerségi rendelet végrehajtása jelentős adminisztratív terheket ró az Önkormányzat dolgozóira.

VII. megalkotásának szükségessége:
Központi jogszabályok alapján az Önkormányzati Rendelet elkészítése kötelező.

VIII. a jogalkotás elmaradásának várható következményei:
A meglévő partnerségi szabályzat helyett készülő rendelet elkészítésének elmaradása a Vas Megyei Kormányhivatal törvényességi intézkedését vonja maga után.

IX. alkalmazásához szükséges személyi, szervezeti, tárgyi és pénzügyi feltételek:
Az eddigiekhez képest nem igényel többlet feltételt.


(A mellékletet lsd. a letölthető formátumban.)